ГУР про звільнення "вишок Бойка": "Росіян досить сильно відсунули до берегів Криму, вони втрачають вплив у морі"

Поділитися
ГУР про звільнення © скриншот видео Youtube
За словами "Пеіна", навіть якщо ворожі війська спробують повернути контроль над цими платформами, захисники до цього готові. 

Один з командирів ГУР МО на прізвисько "Пеін" розповів, що повернення під контроль України "вишок Бойка" сильно обмежить дії росіян поблизу острова Зміїний та намагання ворога перекривати судноплавні коридори. Під час ефіру на 1+1 він зауважив, що ця операція готувалася місяць-півтора, для її виконання розвідники вирушили до платформ на гумових човнах, адже вони "більш маневрені, їх менше видно повітряним засобам". 

"Коли ми тільки почали пришвартовуватись, і по наших бійцях почав відпрацьовувати літак, трохи пробили човен", - розповів "Пеін".

За його словами, одне влучання снаряда могло повністю потопити човен. Втім, завдяки успішній роботі ПЗРК цього вдалося уникнути, а ворожий літак - відігнати. 

"Там було влучання у хвостову частину, специфічний дим, спочатку білий, потім чорний, і він втік", - пояснив розвідник.

"Пеін" розповів і про цінні трофеї, які оборонці взяли на цих платформах. Йдеться про набої та радіотехнічне обладнання, яке стежило за всіма пересуваннями в районі острова Зміїний. Це важливо, адже техніку росіян можна розібрати та "отримати купу корисної технічної інформації, яка нам може дати відповіді на наші питання - чому, де і як".

"Ми їх досить сильно відсунули до берегів Криму, в Чорному морі вони дуже сильно втрачають свій вплив, огляд", - сказав розвідник про цю операцію, додавши, що навіть якщо Росія спробує відбити ці позиції назад, захисники будуть до цього готові.

Нагадаємо, 11 вересня у ГУР МО повідомили, що Україна повернула під свій контроль "вишки Бойка" -  бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Їх росіяни окупували ще у 2014-му. Після звільнення острова Зміїний цей об'єкт знаходився у так званій "сірій зоні" моря. Туди росіяни не заходили понад рік після того, як втратили корабель "Василь Бех". Втім, там постійно чергувала ворожа авіація, що ускладнило операцію українських розвідників та ВМС. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі