FT: Україна вперше відправила західні танки в бій

Поділитися
FT: Україна вперше відправила західні танки в бій © Facebook/Генштаб ЗСУ
Видання пише, що атака за участі танків Leopard стала однією з перших бронетанкових операцій цього літа.

Київ направив танки німецького виробництва в бій проти російських позицій на південному сході України, розпочавши перші атаки з використанням важкої бронетехніки в рамках довгоочікуваного контрнаступу.

Про це пише Financial Times з посиланням на двох військових, двох західних чиновників у Києві і військових аналітиків. Співрозмовники видання сказали, що ці дії стали чіткою ознакою того, що після місяців підготовки і тренувань літня кампанія України зі звільнення окупованої території розпочалася всерйоз.

«Судячи з вчорашніх дій і задіяних західних систем, схоже, що український наступ вже триває», - сказав військовий аналітик Центру військово-морського аналізу (CNA) Майкл Кофман.

За словами Кофмана, бойові дії, схоже, ведуться «вздовж осі Токмака» - стратегічно важливого міста в Запорізькій області, розташованого вище за течією від Каховської дамби, після знищення якої паводкові води поглинули десятки населених пунктів і спричинили гуманітарну й екологічну катастрофу. Українські сили сподіваються забезпечити прорив на півдні і розірвати «сухопутний міст», який з'єднує Росію із Запорізькою і Херсонською областями України, відрізавши тим самим шляхи постачання до Кримського півострова.

«Якщо Україна зруйнує російський сухопутний міст, що з'єднує Крим з Росією, вся присутність Москви на південно-східній ділянці фронту може зруйнуватися», - сказав директор Rochan Consulting Конрад Музика.

Експерт московського «Центру аналізу стратегій і технологій» Михаіл Барабанов сказав, що затоплення нібито може створити більш сприятливі умови для українського наступу.

«Російські позиції на нижньому, «російському» березі Дніпра затоплені, і затоплення триватиме недовго. Через 7-10 днів вода спаде, і Дніпро може стати мілкішим, ніж до вибуху. Це допоможе українцям переправитися через нього», - пояснив Барабанов.

Російські війська місяцями укріплювали свої позиції протитанковими ровами, лабіринтами окопів, бетонними барикадами, сталевими «їжаками», котушками колючого дроту і мінними полями. Оборонні споруди видно на супутникових знімках, які бачили журналісти Financial Times і які проаналізували дослідники, які відстежують нарощування оборонних укріплень окупаційними військами.

Російські військові блогери вчора зняли відео української контратаки біля цих укріплених позицій, опублікувавши його в четвер у Telegram. На кадрах видно щонайменше два танки Leopard 2 німецького виробництва, які ведуть запеклий бій з московськими військами.

«Якщо це підтвердиться, це буде першим візуальним підтвердженням використання німецьких танків на українському полі бою», - пише видання.

Бій відбувся на південний схід від підконтрольного Україні міста Оріхів. На відео також видно щонайменше два бронетранспортери M113 американського виробництва. Міністерство оборони України не прокоментувало атаку, зафіксовану на відео. Деякі аналітики вважають, що, незважаючи на використання західних танків і бронетехніки, цей штурм може бути лише спробою українських військ випробувати російську оборону на міцність, що може призвести до більш масштабних атак у майбутньому.

«На сьогоднішній день Україна залучила до боїв у Запорізькій області деякі важливі сили і засоби, такі як танки Leopard або танкові снаряди DM53A1. Але чи буде це головним поштовхом, ще належить з’ясувати», - сказав Музика.

Українські військові неодноразово заявляли, що грандіозного оголошення про початок контрнаступу не буде, а представники оборонного відомства та вищого військового керівництва закликали громадськість зберігати мовчання щодо того, що вони можуть побачити або почути про операцію.

«Ніякого оголошення про початок не буде. Слова непотрібні. Вони можуть тільки нашкодити», - заявив у неділю міністр оборони України Олексій Резніков, цитуючи пісню гурту Depeche Mode.

Financial Times пише, що на відео з російського безпілотника видно, що під час штурму деяка українська бронетехніка була знищена, але незрозуміло, чи це були машини, передані Заходом. Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу в четвер заявив, що московські війська відбили атаку в перші години. Він додав, що в атаці брали участь до 1500 солдатів і 150 бронемашин. І ці сили нібито були зупинені «з великими втратами». При цьому, Шойгу заявив про знищення 30 танків.

Financial Times нагадує, що Шойгу і раніше робив неправдиві заяви, які навіть висміювалися іншими російськими підрозділами і пропагандистами. Музика зазначив, що це вже третій контрнаступ України з минулого серпня. У вересні українські сили відвоювали майже всю окуповану територію на сході Харківської області, а в листопаді - південне місто Херсон та прилеглі райони.

Тим часом російські війська «були здатні лише на локальні та безуспішні атаки, в той час як найманці «Вагнера» захопили Бахмут і Соледар» за той самий період часу, - сказав Музика. У той час як німецькі танки гуркотіли на півдні в середу і четвер, українські військові посилили повітряні атаки на російські війська далі на схід, завдавши удару по промисловому об'єкту, що використовується російською армією як оперативна база в Луганській області.

Український військовослужбовець, який попросив не називати його ім'я, сказав, що в атаці могли бути використані ракети британського виробництва Storm Shadow, «тому що ціль знаходилася в діапазоні, який тільки вони здатні вражати».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі