Forbes: Бельгійські Leopard 1A5, які отримає Україна, мають серйозний недолік

Поділитися
Forbes: Бельгійські Leopard 1A5, які отримає Україна, мають серйозний недолік © @Oleksii Makeiev
Є також причина, чому німецька компанія Rheinmetall купила в Бельгії 50 танків, але передає українській армії лише 30.

Довелося витратити місяці на переговори, але минулого тижня німецький танкобудівний концерн Rheinmetall оголосив, що переобладнає для України ще 30 законсервованих Leopard 1A5. Це машини, які раніше належали бельгійській компанії OIP Land Systems.

«Ці 40-тонні чотиримісні Leopard 1A5BE унікальні. Коли в середині 1990-х років Бельгія модернізувала 132 з 334 застарілих Leopard 1 1960-х років випуску до нового стандарту A5BE, вона встановила на танки системи управління вогнем SABCA місцевої розробки. В інших країнах Leopard 1A5, як правило, мають німецьку систему управління вогнем EMES-18», - пояснює в статті для Forbes американський воєнний кореспондент Девід Акс.

Системи EMES-18 і SABCA включають тепловізійні приціли, лазерний далекомір і балістичний комп'ютер. Leopard 1 з системами управління вогнем EMES-18 або SABCA можуть стріляти зі своїх 105-міліметрових нарізних гармат на ходу на відстань до 3 кілометрів.

Але деталі дуже важливі. Бельгійська армія вважала SABCA набагато кращою за німецьку EMES-18. Тож вона вирішила, що переваги унікального варіанту танка (дещо вища точність) перевищують витрати, пов’язані з цією унікальністю (вища ціна і менша промислова база).

«Інші армії не погодились з цим переконанням. Коли армія Канади починаючи з 1996 року почала модернізацію своїх Leopard 1, оснащених SABCA, вона замінила бельгійську систему управління вогнем на ... німецьку систему. Зокрема, на ті самі EMES-18, які системи SABCA витіснили з бельгійських танків», - пояснює автор.

Проблема для України полягає в тому, що вона отримує щонайменше 135 данських і німецьких Leopard 1A5 з системами управління вогнем EMES-18. Цими системами, а також аналогічними EMES-15 також оснащені близько 85 українських танків Leopard 2.

«Може виявитися, що систему управління вогнем SABCA буде складно підтримувати. Вже є ознаки того, що рідкісні SABCA на тих 50 Leopard 1A5BE, які Rheinmetall отримала від OIP Land Systems, в поганому стані», - йдеться в статті.

Автор пояснює, що існує причина, чому Німеччина розраховує передати Україні лише 30 з 50 колишніх бельгійських танків. Технічний персонал планує розібрати 20 машин на запчастини, щоб можна було ремонтувати передані Україні Leopard 1.

«Існує велика ймовірність того, що системи управління вогнем стала основною причиною цього канібалізму. Фредді Верслуйс, голова OIP Land Systems, здається, вважає, що системи управління вогнем SABCA навіть не варті того, щоб їх зберігати. На початку цього року він заявив, що будь-який покупець витратить на кожен танк додаткові 350 тисяч євро, щоб замінити системи управління вогнем на бельгійських Leopard 1», - пише Акс.

Незалежно від того, чи підуть вони в бій з оригінальною системою управління вогнем SABCA, чи з новими EMES, бельгійські Leopard 1 мають грати роль точних, далекобійних стрільців. Питання полягає в тому, наскільки ефективною буде підтримка танків.

У будь-якому випадку, вогнева міць - це не найбільша проблема українських Leopard 1А5. Набагато більша проблема - це їхня тонка сталева броня, товщина якої сягає лише 70 міліметрів. Цього не достатньо, щоб забезпечити захист від чогось більш потужного, ніж російський великокаліберний кулемет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі