Евакуація дітей без сімей має бути останнім заходом – правозахисники просять владу виважено підходити до примусової евакуації дітей

Поділитися
Евакуація дітей без сімей має бути останнім заходом – правозахисники просять владу виважено підходити до примусової евакуації дітей © freepik/freepik
Найкращим середовищем для дитини завжди є її сім’я.

Низка громадянських організацій із захисту прав дітей звернулись до керівництва України не розлучати дітей із зон бойових дій із їхніми сім’ями, а створювати умови для евакуації всієї родини, бо саме сім’я є найкращим середовищем для дітей, а примусове розлучення з рідними є серйозним стресом.

«Евакуація дитини, яка передбачає її вилучення із сім’ї або тимчасове вилучення із сім'ї, майже завжди є травматичною для дитини і такою, що не відповідає її найкращим інтересам. Сім'я є найбільш сприятливим середовищем для повного і гармонійного розвитку особи дитини. Обов'язок Держави захистити цивільне населення під час війни не скасовує обов'язку забезпечити найкращі інтереси дитини, що є головним і центральним принципом при прийнятті будь-якого рішення щодо дитини, - йдеться в заяві.

Зокрема Конвенція ООН про права дитини гарантує невід'ємне право дитини на життя, на виживання та розвиток, право дитини бути почутою, а також заборону розлучати дитину з батьками проти їх волі.

Експерти зазначають, що дотримання найкращих інтересів дитини, гарантованого Конвенцією, означає оцінку безпеки та цілісності дитини в поточний момент часу, однак також вимагає оцінки можливості майбутнього ризику, шкоди та інших наслідків рішення для безпеки дитини.

«Досвід показує, що найефективніший спосіб зменшити ймовірність заподіяння шкоди – це залишити дітей разом з батьками або опікунами. Таким чином, будь-який розгляд евакуації має ґрунтуватися на діях, які дозволяють евакуацію сімей», - підкреслюють правозахисники, спираючись на досвід евакуації дітей під час конфлікту на Балканах. .

Тому державні органи просять враховувати це та, наскільки це можливо, евакуювати дітей з місця проживання разом з дорослими членами сім'ї.

«Евакуація дітей без сімей має бути останнім заходом, здійснюватися лише після того, як було ретельно встановлено, що захист і допомога сім'ям не можуть бути надані на місці та евакуація всієї родини неможлива», - наголошується в заяві-зверненні.

Владні органи просять приділити більше уваги інформуванню батьків про ризики для дітей у зоні бойових дій, враховувати думку дитини, якщо вона у віці, в якому вона може її висловити, та брати письмову згоду батьків на евакуацію та враховувати їх побажання щодо подальшого догляду за дитиною.

Раніше Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій звернулося до батьків та опікунів та вихователів, чиї діти наразі перебувають в зоні бойових дій із закликом негайної евакуації дітей з небезпечних місць. Зокрема ще до вчорашнього дня у Вугледарі перебував неповнолітній хлопець, батьки якого відмовились покинути місто.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі