Експерт оцінив, що буде, якщо Росія вдарить по українських АЕС

Поділитися
Експерт оцінив, що буде, якщо Росія вдарить по українських АЕС © Хмельницька АЕС / Facebook
Нещодавно про можливі атаки Росії на українських АЕС попереджав президент Володимир Зеленський.

Українські атомні електростанції перебувають під постійною загрозою через російські повітряні атаки. Хоча загроза ударів по самих АЕС є реальною, проте не варто піднімати паніку і говорити про неминучий апокаліпсис.

Таку думку висловив воєнний експерт Петро Черник в інтерв'ю для "АрміяInform".

Черник пояснив, що основні реактори на українських АЕС ‒ це водно-водяні енергетичні реактори ВВЕР-1000. Вони оснащені дуже товстими захисними кожухами, розробленими з урахуванням можливих ударів ракетами малого кілотонажного заряду, навіть у ядерній комплектації. Для того, щоб завдати значної шкоди реактору, необхідно використати тисячі тонн вибухівки, заклавши її безпосередньо всередину.

"Навіть такі ракети, як "Калібр", Х-101, Х-55 або "Кинджал", зі своїми бойовими частинами від 250 до 500 кг, не здатні пробити цей захист", ‒ зазначив експерт.

Загроза для передавальних підстанцій

Однак, за його словами, росіяни можуть цілитися у розподільчі пристрої та підстанції, які забезпечують передачу електроенергії з АЕС. Це може створити загрозу для стабільної роботи енергосистеми України. Проте навіть у такому разі реактори ВВЕР-1000 спроектовані так, що їх можна зупинити і захистити від можливих аварій. Якщо відбудеться розплавлення реактора, існують спеціальні ємності, де паливо безпечно зберігатиметься, запобігаючи вибуху або викиду радіації.

Експерт підкреслив, що досвід попередніх ядерних аварій, таких як на АЕС у Великій Британії, на Три-Майл-Айленд у США, в Чорнобилі та на японській "Фукусімі", врахований у сучасних системах безпеки. Отож, попри можливі загрози, катастрофічних наслідків, на його думку, не буде.

Можливий ядерний удар

Оцінюючи можливість тактичного ядерного удару з боку Росії, Черник підкреслив, що така загроза існує. Зокрема, комплекси "Іскандер" можуть бути оснащені ядерними боєголовками потужністю до 500 кілотонн, а крилаті ракети Х-102 та Х-101 — до однієї мегатонни. Якщо Кремль зважиться на такий крок, це стане ядерним прецедентом, що, безсумнівно, викличе жорстку реакцію світової спільноти. Однак, на думку експерта, ймовірність глобальної катастрофи залишається низькою, навіть якщо Росія вдасться до таких дій.

Експерт підсумував, що хоча загрози ядерної атаки не можна ігнорувати, не варто піднімати паніку і говорити про неминучий апокаліпсис, натомість треба підтримувати баланс між усвідомленням потенційних загроз і їх адекватною оцінкою.

Нагадаємо, під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія планує атаки на три українські АЕС напередодні зимового періоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі