Невдачі на фронті не змусять президента Російської Федерації Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів. Така думка прозвучала під час дискусії експертів, зібраних 9 січня аналітичним центром Atlantic Council. Вони обговорювали низку статей у таких виданнях як Politico чи The New York Times, в яких висловлювалися припущення, що Путін, на тлі «зупинки фронту» насправді зацікавлений у припиненні вогню, і що США зацікавлені в тому, щоб закликати Україну до переговорів з Росією.
«Думка про те, що невдачі приведуть його [Путіна] за стіл переговорів, є лише видаванням бажаного за дійсне. Він налаштований на довгострокову перспективу, і ми повинні бути готовими до цього, адже ми вже проходили цей шлях з Росією та Україною. І українські чиновники постійно нагадують нам про це, починаючи з 2014 року», – сказав старший науковий співробітник Гудзонівського інституту Люк Коффі, поставивши під сумнів наявність підстав для припинення вогню.
Експерт нагадав, що у 2014-2021 роках відбулося понад 200 раундів мирних переговорів, було укладено понад 20 угод про припинення вогню, і кожна з них була порушена росіянами.
«Тому я б сказав, що це безнадійно наївно думати, що зараз, на цій стадії конфлікту, можна сподіватися на перемир'я шляхом переговорів», – вважає Коффі.
Експерт заявив, що в обмеженому постачанні зброї Заходом Україні немає стратегії, як вважається деякими експертами. Коффі бачить у цьому змішані разом «політичні ігри, брак стратегічного бачення й, часом, компетентності».
Нагадаємо, посол Німеччини в РФ Александер Ламбсдорф наприкінці грудня заявив, що президент Росії Путін жодним чином не змінив ставлення до війни проти України і абсолютно не прагне переговорів. На думку дипломата, немає підстав вважати, що після виборів Путін змінить свою позицію щодо переговорів.