Найекономнішим методом боротьби з російськими ударними безпілотниками типу "Шахед" є дрони-перехоплювачі. Однак головною перешкодою є дефіцит фінансування їхнього масового виробництва для знищення сотень БПЛА, які щоденно атакують Україну.
Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Fox News.
Він зазначив, що поточна ефективність перехоплювачів у знищенні "шахедів" оцінюється приблизно в 68%. Президент додав, що цей показник має потенціал для зростання. За його даними, вартість одного дрона-перехоплювача становить приблизно 3–5 тисяч доларів, тоді як одного "шахеда" — близько 100–150 тисяч доларів. Глава держави уточнив, що для знищення ворожої цілі треба два-три БЛПА. Така різниця робить перехоплювачі вигідним інструментом оборони, однак для забезпечення потреб фронту потрібно тисячі одиниць, на що наразі не вистачає грошей.
"Якщо щодня летять п’ять-шість сотень "шахедів", нам потрібно приблизно тисяча перехоплювачів. Наразі у нас немає достатніх ресурсів, щоб стимулювати приватні компанії наростити виробництво", — констатував Зеленський. Він зауважив, що фінансування є "реальною проблемою", але Україна працює над її вирішенням.
Поки Росія готує по тисячі ударів на добу, Україна все ще розраховує на допомогу партнерів.
Обіцяний "дроновий щит" — реальність чи дорога ілюзія?
Про це — у статті "Арифметика війни: чому дешеві дрони-перехоплювачі — це дуже дорого" пише Юрій Касьянов.
