Довідка про перебування в полоні: хто та як може її отримати

Поділитися
Довідка про перебування в полоні: хто та як може її отримати © Генеральний штаб ЗСУ
Є певний порядок дій.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військовослужбовців. На жаль, іноді військові потрапляють в ворожий полон.

Фахівці «Юридичної сотні» розповіли, хто та як може отримати довідку про перебування у полоні.

Довідка оформляється:

  • громадянам України з числа осіб, яких було позбавлено особистої свободи державою-агресором при захисті суверенітету України та які належать до складу сил безпеки і сил оборони України та до однієї з категорій, визначених Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, згідно з Постановою КМУ від 20 січня 2023 р. № 55 “Про затвердження Порядку оформлення довідок про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах”;
  • іноземцям та особам без громадянства, які перебувають (перебували) у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтерновані в нейтральних державах та на момент позбавлення особистої свободи проходили військову службу у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Як отримати довідку

Для отримання довідки потрібно звернутися особисто або через законного представника чи члена сім’ї із заявою про видачу відповідної довідки до Міноборони, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовими формуваннями, правоохоронного органу чи державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, командира підрозділу Збройних Сил, іншого військового формування чи органу, що належить до складу сил безпеки і оборони України.

За зверненням та в інтересах осіб, вказаних вище, з метою отримання довідки про перебування в полоні може звертатися державне підприємство «Український національний центр розбудови миру», яке виконує функції Національного інформаційного бюро (адреса: вул. Є. Коновальця 36-Б літ. А2, м. Київ, 01133).

Підставою для оформлення довідки є заява особи або лист Українського національного центру розбудови миру з датою і номером реєстрації. Довідка оформляється протягом 30 календарних днів з дня надходження відповідної заяви.

Для військових передбачена низка виплат від держави. Нагадаємо, хто з них може отримати підйомну допомогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі