КНДР та РФ зміцнюють свою військову співпрацю в різних секторах, включно з технологіями, наукою та промисловістю. А досвід Північної Кореї, здобутий у війні проти України, матиме тривалі наслідки для безпеки в регіоні, заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю південнокорейському виданню The Chosun.
«Це співробітництво досягає найвищого рівня і становить серйозну загрозу для міжнародної спільноти», – зазначив Буданов.
Як приклад очільник ГУР нагадав про ракету КН-23, яку Північна Корея поставила в Росію. Спочатку, за словами Буданова, точність ракети мала серйозні недоліки, зокрема похибка становила від 500 до 1500 метрів. Однак російські фахівці внесли технічні доопрацювання, які цю проблему розв’язали. І тепер ця ракета стала точнішою та небезпечнішою.
Буданов попередив, що цей технологічний прогрес може мати серйозні наслідки для безпеки Південної Кореї та Японії. Обидві ці країни знаходяться у зоні дії ракет Північної Кореї.
«Північна Корея використовує цю війну, щоб отримати бойовий досвід і модернізувати свої військові технології. Це матиме тривалі наслідки для безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні», – додав Буданов.
Раніше повідомлялося, що Північнокорейські балістичні ракети, якими РФ обстрілювала Україну з кінця грудня, були набагато точнішими, ніж ті, які країна-агресорка запускала протягом минулого року. Зокрема, підвищена точність становить до 50-100 метрів від наміченої цілі. За даними джерел Reuters, такі зміни означають, що КНДР успішно використовує поле бою в Україні для випробування своїх ракетних технологій.
Раніше Буданов розповів, що у 2025-му Північна Корея планує передати Росії щонайменше 150 балістичних ракет малої дальності KN-23. Протягом останніх трьох місяців КНДР також передала Росії 120 САУ М1989 «Коксан» калібром 170 мм і 120 РСЗВ М-1991 калібром 240 мм. Очікується, що щонайменше така ж кількість озброєння надійде агресору найближчим часом.