До угоди про завершення війни ще дуже далеко – Зеленський

Поділитися
До угоди про завершення війни ще дуже далеко – Зеленський © EPA-EFE/NEIL HALL
На порядку денному не стоїть питання територіальних поступок.

До угоди про завершення війни Росії проти України ще дуже й дуже далеко. Наразі в цьому напрямку не розпочато жодних реальних кроків, заявив президент Володимир Зеленський перед відльотом з Великої Британії. 

“Ми сьогодні говоримо про перші кроки, тому поки їх не буде зафіксовано на папері, тому я не хотів би говорити про них дуже детально… Мир, який ми будемо передбачати в майбутньому повинен бути справедливим, чесним, а головне – сталим”, – розповів Зеленський. 

Він додав, що мир повинен бути з “дуже конкретними гарантіями безпеки, конкретними їх носіями та конкретною відповідальністю за обсяги цієї допомоги, якщо ми говоримо про допомогу в морі, на суші, в небі”.

Також Зеленський зазначив, що Україна сьогодні не говорить про територіальні поступки, але чує сигнали від партнерів, зокрема США.

“Але всі повинні зрозуміти, що Україна не визнає території, окуповані Росією, як російські. Для нас це буде тимчасова окупація. Залежно від підтримки буде залежати впевненість нашого народу, тому ці гарантії безпеки мають бути такими, щоб унеможливити Росії прийти зі ще одною агресією”, – наголосив Зеленський.

У Лондоні відбувся саміт, на якому лідери України, Франції, Німеччини, Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії, Туреччини, Фінляндії, Швеції, Чехії та Румунії, генеральний секретар НАТО, глави Єврокомісії та Євроради обговорили гарантії безпеки для України в разі припинення вогню з Росією. Країни Балтії "дуже незадоволені" тим, що Британія не запросила їхніх лідерів на цей саміт. Глава британського уряду Кір Стармер наголосив, що Сполучене Королівство та Франція спільно працюватимуть із Україною для створення мирного плану, який потім представлять Сполученим Штатам Америки. 

Зеленський за підсумками саміту європейських лідерів у Лондоні заявив, що серед учасників є чітка позиція, що основою потенційного перемирʼя обовʼязково мають бути сильні гарантії безпеки для України. Крім того, європейські країни розглядають можливість залучення механізмів Північноатлантичного договору як однієї з гарантій безпеки та посилення української армії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі