Велика Британія та Франція спільно з Україною напрацюють мирний план – Стармер

Поділитися
Велика Британія та Франція спільно з Україною напрацюють мирний план – Стармер © EPA-EFE/ANDRE PAIN
Потім готове рішення покажуть США.

Велика Британія та Франція спільно працюватимуть із Україною, для створення мирного плану, який потім представлять США, заявив прем'єр-міністр Британії Кір Стармер в ефірі ВВС.

Як пише The Guardian, Стармер повідомив, що домовленостей було досягнуто після розмов із президентом України Володимиром Зеленським та президентом Франції Емманюелем Макроном. При цьому, за словами британського глави уряду, до роботи можуть приєднатись ще одна або дві країни.

«Я вважаю, що ми зробили крок у правильному напрямку», — зазначив Стармер.

Британський прем’єр  вважає, що президент США Дональд Трамп, попри його риторику та ставлення до Зеленського, хоче бачити міцний мир в Україні. При чому під словами «тривалий мир», за словами Стармера, йдеться про  «захисний механізм США» та «гарантії безпеки», надані європейськими країнами, і «сильну Україну» з оборонними можливостями для протистояння вторгненню. Однак гарантії безпеки від США є предметом «інтенсивної» дискусії.

«Для мене складові міцного миру – це сильна Україна, яка може воювати, і в разі потреби бути сильною», - зазначив він та додав, що мова йтиме про  європейський елемент для гарантії безпеки і обговорюватиметься захисний механізм США.

Стармер також зазначив, що не довіряє Владіміру Путіну, та додав, що російський президент «прийде знову», тільки-но в нього з’явиться  така можливість. Звідси і критична потреба в «гарантіях безпеки», сказав прем’єр-міністр Великобританії.

Сьогодні у Лондоні Кір Стармер збирає саміт лідерів Європи, включаючи Францію, Німеччину, Данію та Італію, а також Туреччину, НАТО та ЄС, яка буде продовженням самітів, які минулого тижня організував президент Франції Еммануель Макрон у Парижі.

В представництві британського уряду заявили, що на саміті знову буде наголошено на необхідності «міцної, тривалої угоди, яка забезпечує постійний мир», і обговорюватимуться «наступні кроки щодо планування надійних гарантій безпеки».

Ситуація загострилась після того, як американський лідер Дональд Трамп звинуватив українського президента у «зневажливому ставленні» до Штатів і заявив, що той «не готовий до миру». В підсумку США та Україна не підписали заплпновану угоду про природні ресурси, а Володимир Зеленський покинув Білий дімНизка європейських лідерів заявили про підтримку України, губернатори-демократи США засудили тиск Трампа на Зеленського. Водночас посадовці адміністрації американського лідера стали на бік Трампа, вимагаючи від Зеленського вибачень. 

Доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов аналізує, як старі союзники вирішують нові завдання та що чекає на Україну у світлі британо-американських переговорів. Чому цей візит є важливим для нас, читайте в статті «Трамп провів надзвичайно важливу для України зустріч. Ключові моменти, які визначать наше майбутнє».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі