Декларування вогнепальної зброї: в Україні готують новий закон для цивільних

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Декларування вогнепальної зброї: в Україні готують новий закон для цивільних © facebook.com/serg.stroy.9
Використовувати вогнепальну зброю в Україні цивільні особи наразі мають право лише під час воєнного стану і лише проти військових країни-агресора.

Створити для цивільних механізм декларування вогнепальної зброї під час воєнного стану та гарантувати, щоб процедура була спрощеною і безоплатною, пропонує законопроєкт №9538, який 28 липня зареєстрували у Верховній Раді. Цей документ має внести зміни у закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який ухвалили на початку повномасштабної війни і який дозволив цивільним використовувати вогнепальну зброю, якщо вона буде спрямована проти російських окупантів на нашій землі. Деталі законопроєкту роз’яснив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий у статті «Що буде із вогнепальною зброєю, яку видали цивільним особам для участі у відсічі та стримуванні збройної агресії Росії

«Під вогнепальною зброєю, яка підлягатиме добровільному декларуванню, розуміється нарізна вогнепальна зброя калібру не більш як 12,7 мм, гладкоствольна вогнепальна зброя калібру не більш як 23 мм і боєприпаси до неї. Фактично під ці параметри зброї підпадають бойовий пістолет, великокаліберна снайперська гвинтівка, автомат, мисливська рушниця тощо. Зрозуміло, що цивільним особам не дозволялося і не дозволяється використовувати військову техніку, танки, бойові машини піхоти, крупнокаліберні кулемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, гранатомети та інші різновиди виключно військової зброї та техніки», - пояснюється у статті.

Драп’ятий нагадав, що заборона цивільним особам володіти вогнепальною зброєю та боєприпасами на сьогодні обумовлена положеннями частини першої статті 263 Кримінального кодексу України, якими встановлено кримінальну відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

«Тому насамперед для надання людині правових гарантій користування незареєстрованою зброєю до завершення дії воєнного стану і непритягнення до кримінальної відповідальності у рамках статті 263 Кримінального кодексу України, а також для посилення контролю за обігом зброї розроблено відповідний законопроєкт №9538. І ми сподіваємося на якнайшвидше прийняття його Верховною Радою», - каже заступник голови МВС.

Він уточнив, що сферу дії цього законопроєкту пропонується поширити на цивільних осіб, а не на військовослужбовців Збройних сил України, членів добровольчих формувань територіальної оборони, правоохоронних органів, у яких питання обігу та використання вогнепальної зброї (у тому числі правовий статус трофейної зброї) регулюються іншими законодавчими та підзаконними актами.

«Також Дослідницькою службою Верховної Ради України підготовлено інформаційно-аналітичний матеріал з питань порівняльного законодавства щодо регулювання обліку трофейної зброї у країнах, в яких відбувалися воєнні дії (Хорватія, Сербія, Північна Македонія, Молдова, Боснія і Герцеговина). У матеріалі зроблено розмежування понять трофейної зброї та зброї, яку знайшли або отримали цивільні особи, а також моделей вилучення або легалізації зброї, яка перебувала у користуванні цивільних осіб», - розказав Драп’ятий.

Також у своїй статті він пояснив, чому дозволити цивільним стріляти з вогнепальної зброї по російським окупантам було правильним рішенням.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі