Новини про перепризначення генерал-полковника Міхаїла Теплінського, командувача ворожими повітряно-десантними військами свідчать про те, що Міноборони Росії прагне тісніше співпрацювати з Групою Вагнера, щоб завершити захоплення Бахмута, незважаючи на очевидну напругу між Прігожиним і традиційним керівництвом МО, вважають в Інституті дослідження війни.
Спонсор групи Вагнера Євген Пригожин підтвердив приналежність Теплінського до "Вагнера" під час публічної демонстрації його підтримки після повідомлення про звільнення через розбіжності з Валерієм Герасимовим у січні (останній – начальник російського Генштабу).
Теплінський втягнутий у зростаючу напруженість між Пригожиним і керівництвом Міноборони (в особі Герасимова та міністра оборони Сергія Шойгу), оскільки МО РФ, здавалося, активно намагалося відрізати Групу Вагнера від постачання артилерійських снарядів та іншим чином втручатися в роботу Вагнера. діяти навколо Бахмута.
Однак за останні кілька тижнів схоже, що російське військове командування тісніше співпрацювало з Вагнером, ймовірно, намагаючись прискорити захоплення Бахмута. Міністерство оборони Росії та Пригожин 11 квітня публічно визнали, що елементи ВДВ діють у районі Бахмута та утримують фланги Вагнера на північ і південь від Бахмута, тоді як Вагнер веде головний наступ у самому місті. Нещодавно ІСВ зафіксувала, що в районі Бахмута діють підрозділи 106-ї дивізії ВДВ.
Пригожин зменшив нападки на адресу Міноборони: причина
Останніми днями Пригожин також зменшив свої відверті риторичні нападки на адресу Міноборони. Російські військові оглядачі повідомили, що війська Вагнера використовують танки Т-90 у Бахмуті, що свідчить про те, що російське керівництво виділило Вагнеру більш сучасні засоби для захоплення міста.
Таким чином, повторне призначення Теплінського, ймовірно, також є спробою російського Міноборони краще поставитися до співпраці з Вагнером для завершення завдання "взяти Бахмут".