Українські піхотинці просунулася до укріплень за протитанковими ровами та протитанковими перешкодами «зуби дракона», які складають нинішній російський оборонний шар, яким РФ обороняється перед контрнаступом на заході Запоріжжя. Як оцінюють в Інституті вивчення війни, ЗСУ, ймовірно, мають намір утримувати ці укріплення. Проте поки що ISW не готовий оцінити, що українські сили прорвали цей російський оборонний шар за відсутності поміченої української важкої техніки в цих районах.
Геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, показують, що українські війська просунулися до позицій, розташованих на схід від російських протитанкових ровів і перешкод із "зубами дракона", які є частиною трирівневої оборони безпосередньо на захід від Вербового (18 км на південний схід від Оріхова).
Також ці кадри показують, що українська легка піхота просунулася далі в серію підготовлених російських оборонних позицій вздовж дороги, яка йде на північний захід до Вербового. Інші геолокаційні кадри, опубліковані 4 вересня, свідчать про те, що українські війська підійшли до російських оборонних позицій між Роботиним (10 км на південь від Оріхова) та Новопрокопівкою (13 км на південь від Оріхова).
Українські сили розширюють пролом, який вони вже зробили в одному російському оборонному шарі, і, як повідомляється, перекидають більше техніки та особового складу в тактичні тили цього шару. Схоже, що українські сили досягають успіхів у безпосередній близькості від ще не пробитого російського оборонного шару, який тягнеться на північний захід від Вербового на північ від Солодкої Балки (20 км на південь від Оріхова), атакуючи піхотою та обстрілюючи важку артилерію на російських позиціях далі та на південь від цього шару.
Розгортання української важкої техніки та більш значних сил у цих районах, ніж ISW наразі спостерігала, означатиме як прорив цього російського оборонного шару, так і спробу розширити цей пролом.
Де станом на кінець літа були найінтенсивніші бої: відповідь Сирського і оновлена мапа ISW.
Чого чекати від РФ восени: Москва вже веде розвідку інфраструктури – прогнози ГУР та ISW.