Повернення доплати в 30 тисяч військовим: що відомо

Поділитися
Зараз її не отримують військові, що перебувають за межами районів ведення бойових дій.

У лютому 2023 в Україні змінився порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. Зміни торкнулися саме виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС.

Хто зараз може отримати 30 000 грн

Доплати у розмірі 30 тис. грн позбавили військових, які проходять службу у військових частинах та підрозділах поза межами районів ведення бойових дій (в навчальних центрах, тилових базах тощо), строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.

Зараз цю винагороду виплачують тільки за період виконання бойових спеціальних завдань. Її отримують:

  • військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни і які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин;
  • військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони;
  • військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України.

    Кому можуть повернути доплату

10 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому закон №8312, тим самим повернула 30 тисяч доплати військовим. За поправку до закону проголосували понад 250 депутатів.

Вказано було, що доплати повернули не лише військовим, а й поліцейським та співробітникам Державної служби з надзвичайних ситуацій. Виплати діятимуть до кінця воєнного стану.

За рахунок чого її можуть повернути

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, надбавку планують повернути шляхом економії на скорочення зарплат держслужбовців та менеджменту держпідприємств.

Але вже наступного дня, 11 квітня, у Верховну Раду внесли проєкт постанови 8312-П , який тимчасово блокує повернення виплат військовим у тилу в розмірі 30 000 грн. Відповідний документ зареєстрував народний депутат Володимир Цабаль.

«Поки ця постанова не буде розглянута в залі, спікер не має право підписати закон. А це в найближчі тижні не відбудеться через графік засідання Ради», — повідомив Ярослав Железняк в своєму Telegram-каналі.

Зараз цей проєкт постанови опрацьовується в комітеті.

Нагадаємо, уряд дозволив вручати повістки незалежно від місця обліку. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 318, якою вніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі