Чи можна вплинути на внутрішню трансформацію у Росії – відповідь Посла Гербста не надихне

Поділитися
Чи можна вплинути на внутрішню трансформацію у Росії – відповідь Посла Гербста не надихне © Скріншот Youtube
Дипломат вважає, що у разі програшу Росії у війні можна розраховувати хіба що «на короткочасні зміни на краще»

Директор Центру Євразії Atlantic Council та Посол США в Україні у 2003-2006 роках Джон Гербст на Київському безпековому форумі 23 жовтня висловив свої думки щодо можливої трансформації Російської Федерації.   

«Моя відповідь може бути не дуже популярною. Але я не думаю, що хтось зовні може якось вплинути на внутрішню трансформацію в Росії. І не лише в Росії, а і в будь-якій іншій країні. Один з уроків, які, я сподіваюся, вивчив Вашингтон на основі нашої неуспішної зовнішньої політики в Іраку, Афганістані, Сирії, Лівії, це те, що такі речі надзвичайно складні. Однак це не означає що неможливими є зусилля щодо стримування російської агресії і що це не матиме вплив на ситуацію в самій Росії», – сказав Гербст, відповідаючи на запитання учасника форума.  

Посол зазначив, що вивчав російську історію і пам’ятає, що провальні для Росії війни (Кримська війна, Японська війна, Перша світова війна) приводили до позитивних процесів у Росії, до лібералізації та децентралізації. 

«І те саме сталося власне і після закінчення холодної війни. Думаю, що будуть принаймні якісь короткочасні зміни на краще у Росії, якщо вона програє цю війну», – сказав Гербст.

Він впевнений, якщо Захід буде триматися своєї позиції щодо війни Росії проти України, то Кремль програє і тоді у Росії, теоретично, могли б початися процеси, які призведуть до того, що «Росія могла б захотіти жити у мирі з сусідами». 

«Я не говорю, що це обов’язково станеться, але можливість така існує», – уточнив Гербст.  

Нагадаємо, що глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов у квітні заявив про майбутні «сейсмічні зміни» в РФ, які, на його думку, зіграють вирішальну роль у завершенні війни на користь України. «Кордони можна змінити. Це штучно створена помилка, і зараз настав момент, щоб ця країна розвалилася», сказав Буданов. 

Ряд аналітиків розглядають розпад Російської Федерації як можливий наслідок катастрофічної війни Владіміра Путіна в Україні, а тому закликають серйозно ставитися до цих процесів. 

Захід і надалі вважає розпад Росії небажаним і занадто ризикованим сценарієм. А також не відмовився від примарної ідеї перетягти в майбутньому на свій бік Москву або хоча б зробити її нейтральною в цілком імовірному глобальному протистоянні з Китаєм. «Чому розпад Росії вигідний Заходу» пояснює Петро Герасименко у статті на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі