Британські постачальники відправили до Росії ключове обладнання на 100 мільйонів доларів — The Times

Поділитися
Британські постачальники відправили до Росії ключове обладнання на 100 мільйонів доларів — The Times © unsplash/jimmediaart
Британські технології потрапляють до російських військових, часто через іноземних третіх осіб.

За перші десять місяців минулого року британські постачальники експортували до Росії критично важливі компоненти, включаючи напівпровідники та безпілотники, на суму понад 100 мільйонів доларів. Близько 15 мільйонів доларів було поставлено в Росію безпосередньо зі складів Великобританії.

Ця цифра свідчить про скорочення торгівлі між Росією та Великою Британією порівняно з 2022 роком, коли було експортовано критично важливих компонентів на суму близько 770 мільйонів доларів. Але британські технології все ще потрапляють до російських військових, часто опосередковано через іноземних третіх осіб, майже через два роки після початку повномасштабного вторгнення в Україну, повідомляє видання The Times.

Загалом у російській зброї було виявлено 28 компонентів британського походження, порівняно з більш ніж 2000 компонентів американського походження. Багато з цих компонентів, хоча і не обов'язково підпадають під санкції, є важливими для російської зброї й не можуть бути вироблені в країні.

Більшість британських товарів, що постачалися до Росії, були напівпровідниковими й комп'ютерними компонентами, але минулого року до Росії також потрапили верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК), вироблені у Великій Британії, на суму близько 1,5 мільйона доларів. Високоточні пристрої особливо корисні для оборонного виробництва і викликають велике занепокоєння у союзників України.

Компанія FTDI, британський виробник напівпровідників, який, як виявило видання The Times, виробляв мікросхеми, знайдені в покинутому російському танку в Броварах поблизу Києва, в березні 2022 року. Минулого року в Росію було імпортовано компонентів FTDI на суму близько 1,5 мільйона доларів. Фред Дарт, засновник FTDI відкинув це твердження і сказав що жодна продукція FTDI не була поставлена в Росію всупереч будь-яким чинним санкціям.

Багато товарів, вироблених або розроблених у Великій Британії, опосередковано потрапляють до Росії, часто через китайські, гонконзькі та турецькі фірми.Однак є також кілька британських постачальників, які постачають до Росії комплектуючі на мільйони доларів безпосередньо.

Британська компанія Mykines, організувала продаж електроніки в Росію на суму близько 1,2 мільярда доларів з моменту вторгнення президента Путіна в Україну. За даними Київської школи економіки, за перші десять місяців минулого року компанія експортувала до Росії критично важливих компонентів на суму 37,3 мільйона доларів. Machinery Trading & Service, британський постачальник деталей для гірничодобувної та будівельної промисловості, поставив до Росії обладнання на суму 10,7 мільйона доларів, що є другим за величиною показником серед усіх британських постачальників.

"Незважаючи на те, що ми спостерігаємо позитивний зсув у скороченні прямої торгівлі з Росією, загальний показник залишається значним і становить 112 мільйонів доларів. Непряма торгівля британських компаній зросла на 78% у грошовому вираженні за десятий місяць 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року", — заявила Олена Білоусова, старший науковий співробітник Київської школи економіки.

Як РФ обходить санкції для виробництва високотехнологічної зброї — читайте у статті Олександра Лємєнова.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі