Аналітики оцінили можливість РФ провести масштабний наступ цього року

Поділитися
Аналітики оцінили можливість РФ провести масштабний наступ цього року © EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Росіяни у найближчі роки можуть вичерпати запас радянської бронетехніки.

Періодичні та імпульсивні механізовані атаки Росії показують її нинішню наступальну спроможність. Армія РФ навряд чи зможе провести новий масштабний літній наступ через обмеження в людях і матеріальних ресурсах.

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначали, що росіянам складно проводити одночасні масштабні наступи, але вони використовують тактику "імпульсів" на різних ділянках фронту. Це означає, що інтенсивність атак на одному напрямку знижується, коли на іншому підвищується.

Упродовж літа загарбники проводили механізовані штурми в районах Лиману, Часового Яру та Авдіївки у Донецькій області. Також вони перекинули частини 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу (41-а загальновійськова армія) з Авдіївки на південний захід від Донецька. Це, за версією аналітиків ISW, свідчить про зміну пріоритетів російського військового командування, яке, не маючи тактичних досягнень у районі Авдіївки, переключається на Донецьк.

ISW прогнозує, що російські війська можуть спрямувати додаткові механізовані сили до цього району, аби скористатися слабкими місцями української оборони і досягти обмежених територіальних просувань протягом літа. Раніше експерти прогнозували, що Росія прагне окупувати решту територій у Луганській, Донецькій, Херсонській і Запорізькій областях, однак, ймовірно, цей задум переглянули після отримання Україною військової допомоги від США у квітні.

Військове керівництво Росії може мати намір презентувати певні тактичні успіхи у західній частині Донецької області, включно з перерізанням траси Вугледар-Костянтинівка, як значну перемогу для росіян. Водночас готовність командування до значних втрат бронетехніки без масштабних наступів чи значних успіхів на цій ділянці може обтяжити армію у довгостроковій перспективі.

Наразі для періодичних штурмів у росіян вистачає техніки, проте залишається незрозумілим, чи є у них достатні резерви бронетехніки для одночасних широкомасштабних наступів на кількох фронтах і компенсації втрат, адже окупанти у найближчі роки можуть вичерпати усі запаси радянської зброї та обладнання.

Нагадаємо, росіяни вперше після тривалої паузи почали штурмувати Гуляйполе у Запорізькій області.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі