Намагання Росії зі збільшення чисельності своїх збройних сил є частиною ширшої стратегії, яка виходить за рамки війни проти України. Ця ініціатива має на меті посилення потенціалу російської армії через масштабні реформи.
Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Від початку 2023 року Росія проводить низку реформ, які включають відновлення Московського та Ленінградського військових округів, створення нових армійських корпусів, загальновійськових армій, а також механізованих і повітряно-десантних дивізій. Ці заходи мають на меті зміцнити армію як чисельно, так і за рахунок удосконалення її структур.
Аналітики ISW зазначають, що хоча Росія продовжує формувати нові підрозділи, такі як дивізії та армійські корпуси, питання їхньої реальної укомплектованості залишається відкритим. Зростання чисельності військових, яке планується в рамках реформ, відбувається переважно на папері. Реальні ж можливості Росії щодо ефективного впровадження цих змін залежать від розвитку війни в Україні.
"Спроможність Росії успішно реалізувати ці реформи та інтегрувати збільшений бойовий персонал частково залежить від ведення війни в Україні", – йдеться у звіті ISW.
Експерти також підкреслюють, що середньо- та довгострокові економічні обмеження, а також труднощі з формуванням збройних сил продовжуватимуть заважати Росії у повноцінному впровадженні намічених реформ.
Нагадаємо, 16 вересня президент Росії Владімір Путін підписав указ про встановлення чисельності Збройних сил Росії у кількості 2 389 130 людей, зокрема 1,5 мільйона військовослужбовців. Це на 350 тисяч більше у порівнянні з серпнем 2022 року.
Перед цим очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов говорив, що російська влада хоче завершити війну проти України своєю перемогою до кінця 2025-початку 2026 року, оскільки, за прогнозами росіян, з літа наступного року у них почнуться серйозні проблеми з економікою та мобілізацією.