Російська вада хоче завершити війну проти України своєю перемогою до кінця 2025 - початку 2026 року. Це пов'язано з тим, що росіяни прогнозують, що з літа наступного року в них почнуться серйозні проблеми в економіці та з мобілізацією, заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов на ХХ щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), повідомляє "Інтерфакс-Україна".
“За їхніми власними підрахунками, Російської Федерації, якщо вони не виходять із цієї війни умовними переможцями, вони на далеке майбутнє, яке можна прорахувати, – це горизонт від 30-ти років, – випадають узагалі з можливості бачити в Росії наддержаву, до чого вони прагнуть”, – сказав він.
За його словами, наразі в РФ є уже відчутний і болючий економічний спад і там правильно борються з погіршенням ситуації. Зокрема в Росії прогнозують, що приблизно влітку 2025 року погіршення в економіці стане дуже відчутним.
Також, як зауважив начальник ГУР, у Росії стає дедалі гострішим питання недобору в армію. Зокрема влітку 2025 року росіяни будуть перед дилемою – або оголошувати мобілізацію, або зменшувати інтенсивність боїв, що для них може бути, критичним, вважає Буданов.
Кирило Буданов також вважає, війна вже торкнулася великого прошарку населення РФ, тому втома від війни в Росії існує.
“На соціально-психологічний стан населення також вплинули зусилля України з перенесення бойових дій на територію Росії, вглиб неї. Це змінило світогляд. До цього все російське населення жило в парадигмі, що, хай там що, ми дуже потужна країна, ми найсильніші у світі”, – вважає Буданов.
Як зазначив голова ГУР, у своїх документах російська влада вважає, якщо Росія не переможе до кінця 2025 року, то світі залишаються лише дві наддержави - США та Китай, і Росії там не буде місця.
“Вони це ясно усвідомлюють. Для них це ключовий період. Тому вони будуть робити все можливе, щоб у їхньому розумінні перемогти”, - констатував Буданов.
Кирило Буданов раніше назвав Telegram загрозою національній безпеці, та він не пропонує "просто взяти і закрити" його, хоча це можливо зробити. Він відзначив, що цей месенджер став основним джерелом інформації для українців, "обігнавши абсолютно все". Водночас очільник ГУР виступає за те, щоб "офізичити" усі Telegram-канали.