Російська промисловість випускає близько 30 нових бойових машин піхоти на місяць. Тож втрата російськими військовими 200 БМП у період з 14 лютого по 14 березня — це проблема. Проблему, яку Кремль частково вирішує, дістаючи зі сховищ старі машини часів холодної війни, мінімально ремонтуючи їх і відправляючи на передову зі швидкістю близько 50 одиниць на місяць.
Але ці запаси старих машин кінцеві. Зазнаючи труднощів з отриманням бойових машин після двох років важких боїв, які коштували їм щонайменше 3500 одиниць — дві третини довоєнних сил, — росіяни, очевидно, впадають у відчай, зазначає Forbes.
Цей відчай пояснює появу двох дивних саморобних російських БМП, які, нещодавно з'явилися на фронті, схоже, у районі Авдіївки на сході України. Один із них — танк Т-62 1960-х років, у якого зняли вежу, залишивши в 32-тонному корпусі порожній простір для піхоти. Другий — 35-тонний броньований тягач на базі танку Т-54 1950-х років, у якого, вочевидь, також не було верхнього устаткування, зокрема, крана і лебідки, щоб звільнити місце для пасажирів.
"Недарма українські техніки відновили щонайменше один захоплений російський Т-62, замінили його башту і 100-міліметрову гармату на башту і 30-міліметрову автоматичну гармату від БМП-2 і перетворили танк на новий різновид бойової машини піхоти — БМПТ-62", — повідомляє видання.
Основною проблемою під час використання БМП на базі Т-62 для перевезення піхоти може стати відсутність у корпусі танка захищеного виходу для пасажирів: броньованої рампи або люка. Утім, це не так важливо з огляду на те, що російські війська вважають за краще їздити зверху, а не всередині.
БМП на базі Т-62 безумовно краща, ніж неброньований відкритий позашляховик Desertcross-1000 вагою всього 1,5 тонни. Надпотужний гольф-кар, тисячі яких Кремль нещодавно закупив у китайської компанії.
"Все більше і більше 85-сильних Desertcross їдуть до лінії фронту в Україні, виконуючи завдання, які будь-яка здорова армія поклала б на БМП. Дедалі більше Desertcross та їхніх невдалих пасажирів підриваються на українських мінах, безпілотниках, ракетах та артилерії", — пише Forbes.
Саморобні БМП, які деякі заповзятливі техніки роблять зі старого танка, насправді роблять прогрес для дедалі більш і більш зношеної російської армії в Україні, вважає видання. Але росіянам дедалі важче повністю оснастити всі свої фронтові полки й бригади, оскільки їхні втрати випереджають як нове виробництво, так і відновлення старої зброї з складів.
Якщо якби у них не було проблем з виробництвом техніки, вони б не відправляли в бій Т-62, не кажучи вже про гольф-кари. Аналітик Павло Лузін, мабуть, висловився найбільш лаконічно: "Ресурси Росії не безмежні".