Обіцянка Трампа зупинити війну в Україні після приходу до влади зробить найближчі тижні лише більш небезпечними — FT

Поділитися
 Обіцянка Трампа зупинити війну в Україні після приходу до влади зробить найближчі тижні лише більш небезпечними — FT © Getty Images
Союзники повинні надати Україні всю можливу допомогу до початку президентства Трампа.

Президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати ракети ATACMS для завдання ударів по Росії. Це можна тільки вітати, але було б краще, якби це сталося раніше і з меншими обмеженнями; як повідомляється, дозвіл поширюється поки що лише на окуповану Україною Курську область Росії.

Це також має бути лише одним з елементів ширших зусиль Америки та її союзників, спрямованих на зміцнення позицій України на полі бою перед інавгурацією Дональда Трампа, зазначає редакційна колегія газети Financial Times.

"Парадоксально, але обіцянка Трампа припинити бойові дії в Україні після того, як він стане президентом, зробить наступні тижні лише більш небезпечними. Обидві сторони намагатимуться зміцнити свої позиції напередодні будь-яких переговорів. Росія вже почала, посиливши бомбардування енергетичної інфраструктури України, зокрема здійснила атаку в неділю [17 листопада], яка стала однією з наймасштабніших за час війни", — вважають в газеті.

Останніми місяцями Білий дім стверджував, що від дозволу на українські удари на території Росії мало користі, оскільки Москва вже відвела бомбардувальники, які Київ сподівався атакувати за межі досяжності. Але є й інші життєво важливі військові цілі, в тому числі склади озброєння і палива, об'єкти командування й управління та логістики, які Україна тепер може набагато ефективніше вражати ракетами західного виробництва, ніж власними безпілотниками.

"Цей крок Байдена також надсилає цінний сигнал Москві, і навіть Пхеньяну, що його адміністрація не сидить склавши руки й не чекає на Трампа", — додає редакційна колегія.

В газеті зазначають, що завдання союзників України в найближчі тижні полягає в тому, щоб допомогти Києву протистояти новим атакам з боку Москви та поставити його в найсильнішу позицію на можливих переговорах.

Нагадаємо, що Нік Патон Волш, головний кореспондент CNN з питань міжнародної безпеки вважає, що попри дозвіл на використання ракет ATACMS по Росії, Україна не отримає достатньо цих ракет, щоб змінити хід війни. Кореспондент стверджує, що існує обмежена кількість ракет ATACMS, які Україна може отримати у своє розпорядження. Тож навіть якщо Київ зможе завдати удару вглиб Росії, це не призведе до швидкої зміни ситуації на полі бою.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі