Злиті документи США малюють похмуру картину стану ППО України – NYT

Поділитися
Злиті документи США малюють похмуру картину стану ППО України – NYT © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Росія може спробувати пустити в хід бойову авіацію та винищувачі.

Документи США, що просочилися в мережу, малюють похмуру картину стану протиповітряної оборони України.

Без значної кількості додаткових боєприпасів вся мережа ППО України може впасти, вважають офіційні особи США, згідно з даними матеріалів, пише американська газета New York Times.

За даними газети, це може призвести до того, що президент Росії Владімір Путін відправить військові літаки в Україну в такий спосіб, що це може змінити хід війни.

У перші дні вторгнення російські літаки здійснили сотні бойових вильотів в Україну. Однак важливість російських літаків була ослаблена прорахунками у стратегії Росії та тим, як українські бойові літаки та засоби ППО вистояли на початкових етапах атаки. Це завадило Москві захопити повітряний простір над Україною і змусило Росію вивести більшу частину своїх ВПС із бойових дій.

Наразі представники міністерства оборони США стурбовані тим, що атаки Росії виснажують арсенал ракет України, які вона використовує для самооборони.

Згідно з оцінками, виявленими в документах, захист України від більшості винищувачів, а також від деяких бомбардувальників спирається на радянські системи ППО С-300 і «Бук». За прогнозами, боєприпаси С-300 закінчаться до 3 травня, а "Буки" - до середини квітня. Оцінка була заснована на даних на той час, і, за даними журналу, неясно, чи змінилася ситуація.

Росія може вирішити знову відправити свої літаки в небо

Більшість зусиль ВПС Росії зосереджена на передовій. Згідно з документом, що просочився, засоби ППО України, призначені для захисту передових військ, будуть повністю виснажені до 23 травня. Це, у свою чергу, за оцінками, призведе до навантаження мережі ППО у глибині України.

За словами офіційних осіб, якщо це станеться, Росія може вирішити, що нарешті безпечно відправляти свої винищувачі та бомбардувальники назад у повітря. Це, у свою чергу, може поставити під загрозу перебіг війни у ​​країні.

На думку високопосадовців Міноборони, таке рішення стало б серйозним викликом для України. Особливо, якщо російським літакам буде надано більшу свободу дій, ніж раніше, для завдання ударів по позиціях українських військ та важливих артилерійських об'єктів усередині країни.

У вересні російський винищувач ледве не збив британський літак

Витік також показує, що минулого року російський винищувач ледве не збив британський літак-розвідник, пише американська газета Washington Post.

НП сталася наприкінці вересня біля берегів Криму. Росія окупувала півострів у Чорному морі у 2014 році.

На думку видання, справа є значимішою, ніж заявлено на підставі витоку, і могла безпосередньо втягнути країни НАТО у війну в Україні.

Міністр оборони Великої ританії Бен Уоллес повідомив Палаті громад про інцидент у жовтні, заявивши, що два російські винищувачі зіткнулися з британським розвідувальним літаком RC-135 у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Уоллес повідомив осіб, які приймають рішення, що один із російських літаків запустив ракету з великої відстані, але не став описувати інцидент, який ледь не призвів до збиття британського літака. Натомість він вважав запуск технічною помилкою та обговорив це питання з російськими оборонними відомствами.

Ситуація на межі промаху – яскравий приклад балансування на Заході

На думку видання, цей випадок є типовим прикладом того, як західні країни намагалися балансувати, намагаючись допомогти Україні, та збирати інформацію про війну, не вступаючи у прямий конфлікт із Росією.

Російські офіційні особи намагалися зобразити країни НАТО агресорами, тоді як Сполучені Штати та їхні союзники заявляли, що підтримують Україну, але не воюють із Росією.

Документ про вересневу подію має позначку "СЕКРЕТ/NOFORN", що означає, що її не можна розповсюджувати за межами Сполучених Штатів.

У документі також описано кілька інших випадків, коли Росія реагувала на розвідувальні польоти США, Великої Британії та Франції у період з жовтня до кінця лютого минулого року.

У березні Сполучені Штати заявили, що їхній безпілотний військовий літак зазнав аварії в Чорному морі після того, як його збив російський винищувач.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив у березні, що США продовжать літати «там, де дозволяє міжнародне право». Таким чином він одночасно відкидав ідею оголошеної Росією в односторонньому порядку захисної зони в Чорному морі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі