Заступник міністра фінансів США відвідає Туреччину: обговорить санкції проти Росії та ХАМАС

Поділитися
Заступник міністра фінансів США відвідає Туреччину: обговорить санкції проти Росії та ХАМАС © скриншот видео Youtube
США закликатимуть Туреччину дотримуватися санкцій проти РФ, а також заходів для обмеження фінансових доходів ХАМАС.

Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон наступного тижня відвідає Туреччину для переговорів щодо американських санкцій проти РФ і незаконної діяльності угруповання ХАМАС. Про це повідомляє Bloomberg.

Він вимагатиме від Туреччини дотримання санкцій США проти низки російських організацій, а також заходів для обмеження фінансових доходів ХАМАС. Минулого місяця Міністерство фінансів США розширило список підсанкційних осіб у Туреччині, які, за його словами, забезпечують “прикриття” для ХАМАС.

Вашингтон запровадив санкції проти близько десятка компаній і деяких фізичних осіб у Туреччині за управління інвестиційним портфелем в інтересах ХАМАС або допомогу Росії в обході санкцій. США також попередили низку турецьких компаній про можливі санкції, які можуть вплинути на їхні зв'язки із західною фінансовою системою.

Штати заявили, що інвестиційний фонд нерухомості Trend Gayrimenkul Yatirim Ortakligi на турецькій біржі був частиною інвестиційного портфеля ХАМАС. Вашингтон вважає REIT "ключовим компонентом глобальних активів" угруповання. Нещодавно деякі акціонери компанії потрапили під санкції за надання підтримки ХАМАС. 

Візит Нельсона підкреслює нові виклики, що стоять перед і без того напруженими відносинами між Туреччиною та США. Турецький уряд не вважає ХАМАС терористами, а президент країни Реджеп Таїп Ердоган нещодавно назвав це угрупування організацією, що бореться за звільнення палестинського народу.

Водночас Туреччина прагне відновити відносини з Вашингтоном і отримати підтримку президента США Джо Байдена в питанні придбання військових літаків F-16.

Вашингтон, серед іншого, стурбований відмовою Анкари приєднатися до санкцій США проти російських кораблів, які заходять до портів Туреччини, а також авіакомпаній РФ, які отримують наземне обслуговування в турецьких аеропортах.

Туреччина відмовляється приєднуватися до санкцій США і ЄС на тій підставі, що це ускладнить її спроби виступати “посередником” між Україною та РФ.

Втім, країна зробила деякі кроки, щоб зменшити занепокоєння Заходу. У березні Туреччина припинила транзит товарів, що потрапили під санкції ЄС і США, до Росії, хоча про це рішення не було оголошено публічно.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтримав ХАМАС, відмовляючись назвати цю організацію терористичною, та виступив проти Ізраїлю. Що змушує Ердогана бути таким ненависником Ізраїлю і чи щира ця позиція? Про те, яку мету ставить перед собою Ердоган, розкручуючи антиізраїльську та пропалестинську істерію в своїй країні, читайте в статті В’ячеслава ЛіхачоваЩо стоїть за антиізраїльською риторикою Ердогана?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі