Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж уклав угоду про визнання провини зі США

Поділитися
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж уклав угоду про визнання провини зі США © rtvi.com
Вже у середу йому зарахують час перебування у британській в'язниці та відпустять додому до Австралії.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж погодився визнати себе винним у злочині, пов’язаному з його роллю в одному з найбільших розкрадань секретної інформації в історії США у рамках угоди з Міністерством юстиції, пише СNN. Ця угода  дозволить йому уникнути ув’язнення в Сполучених Штатах.

Згідно з умовами угоди, прокурори Міністерства юстиції вимагатимуть лише 62-місячного ув'язнення, що дорівнює часу, який Ассанж відсидів у в'язниці суворого режиму в Лондоні, поки боровся із спробами його екстрадиції до США. 

За даними CBS, він має визнати свою провину в середу вранці у федеральному суді Сайпана, який є частиною Північних Маріанських островів. Оголошення вироку має відбутися одразу після подання заяви про визнання провини. 

Сайпанський суд було обрано через те, що Ассанж відмовився  брати участь у судових процесах в континентальній частині США. Це також географічно неподалік його батьківщини Австралії, куди він, як очікується, поїде після завершення розгляду, відповідно до листа Мін'юсту. 

Його адвокат Річард Міллер відмовився від коментарів. Сам Ассанж і його захисники давно заявляли, що справа проти нього є політично мотивованою.

У квітні президент США Джо Байден повідомляв, що розглядає запит Австралії про припинення судового переслідування проти Ассанжа. Разом із тим, представники ФБР і Міністерства юстиції виступали проти будь-якої угоди, яка не передбачала визнання ним провини.

У 2019 році Ассанжу було висунуто 18 пунктів звинувачення за його ймовірну роль у порушенні, що передбачало до 175 років ув'язнення.

Влада США переслідувала Ассанжа за публікацію конфіденційних військових записів, наданих колишньою аналітикинею армійської розвідки Челсі Меннінг у 2010 і 2011 роках.

Представники США стверджували, що Ассанж спонукав Меннінг передати тисячі сторінок дипломатичних телеграм США про діяльність, пов’язану з війною в Іраку, та інформацію про в’язнів Гуантанамо. Прокурори заявили, що Ассанж опублікував ці матеріали на своєму сайті WikiLeaks без належного вилучення з них конфіденційної інформації, піддаючи інформаторів та інших серйозному ризику.

Ассанжа заарештували у Великій  Британії в 2010 році за європейським ордером на арешт після того, як шведська влада заявила, що хоче допитати його за звинуваченнями в сексуальних злочинах, які пізніше були зняті.

Він втік до посольства Еквадору, де залишався сім років, щоб уникнути екстрадиції до Швеції.

У 2019 році його витягли з посольства й ув’язнили за те, що він не вніс заставу. Відтоді він перебуває у в’язниці суворого режиму Белмарш у Лондоні, звідки майже п’ять років бореться з екстрадицією до США. 

Перебуваючи в Белмарші, Ассанж одружився зі своєю партнеркою Стеллою, пара має двох дітей. 

26 березня, Високий суд Лондона постановив, що Ассанжу слід дозволити подати апеляцію.

Челсі Меннінг засудили до 35 років ув'язнення після того, як її визнали винною у порушенні Закону про шпигунство та інших злочинах за витік секретних урядових і військових документів WikiLeaks.

У 2017 році президент Барак Обама пом'якшив їй вирок, дозволивши вийти на волю після семи років перебування за ґратами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі