Заклики Китаю до припинення вогню в Україні зміцнять "російське завоювання" – Кірбі

17 березня, 2023, 20:55 Роздрукувати
Відправити
Відправити

США назвали загрози закликів до припинення вогню.

Заклики Китаю до припинення вогню в Україні зміцнять
© U.S. Secretary of Defense/flickr

Сполучені Штати виступають проти закликів Китаю до припинення вогню в Україні, заявляючи, що це просто зміцнить «російське завоювання» та дозволить Кремлю підготувати новий наступ, заявив у п'ятницю представник Білого дому.

"Ми не підтримуємо заклики до припинення вогню прямо зараз", - заявив журналістам офіційний представник Ради національної безпеки Джон Кірбі напередодні візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви наступного тижня.

"Ми, звичайно, не підтримуємо заклики до припинення вогню, до якого КНР закликала б на зустрічі в Москві, що було б просто вигідно Росії", - сказав він.

Сполучені Штати стурбовані тим, що пріоритетне припинення вогню послабить тиск на російські сили і дасть Кремлю можливість зміцнити свою владу на окупованих ділянках території.

"Тепер перемир'я - це... фактично ратифікація російського завоювання", - сказав Кірбі, передає AFP.

«Тоді Росія зможе використати припинення вогню лише для подальшого зміцнення своїх позицій в Україні, для відновлення, переоснащення та оновлення своїх сил, щоб вони могли відновити атаки на Україну у будь-який час на свій вибір».

«Ми не вважаємо, що це крок до справедливого та міцного миру».

Читайте також: Китайські компанії продавали Росії гвинтівки, бронежилети й комплектуючі дронів – Politico

Кірбі повторив, що президент Джо Байден планує поговорити телефоном із Сі, але сказав, що домовленості ще навіть не почалися.

«Дзвінок не заплановано. Хоча президент ясно дав зрозуміти, що хоче, він з нетерпінням чекає на ще одну можливість поговорити з президентом Сі, але зараз ми не займаємося логістикою, щоб це організувати», — сказав він.

"Наскільки мені відомо, китайці не зверталися до логістики".

Офіційні особи США уважно стежать за тим, чи Китай розширить свою дипломатичну підтримку Росії під час війни на військову допомогу, таку як боєприпаси або зброю.

Кірбі сказав, що Пекін «не зняв це з обговорення, але ми також не бачили жодних вказівок, жодних підтверджень того, що вони прийняли рішення рухатися в цьому напрямку чи справді надали зброю».

Related video

Чого дійсно домагалися у Пекіні, коли опублікували свідомо неприйнятний для всіх сторін "мирний план" щодо України, проаналізував у статті для ZN.UA "Китайський маджонг" екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За матеріалами: AFP / Підготував/ла : Оксана Лебедина
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК