Війни в Україні та Секторі Гази вийдуть на перший план у дебатах Трампа і Байдена – The Hill

Поділитися
Війни в Україні та Секторі Гази вийдуть на перший план у дебатах Трампа і Байдена – The Hill © Колаж ZN.UA/EPA
Україна та Ізраїль не є головними пріоритетами американських виборців, але заяви кандидатів будуть мати значення у передвиборчій гонці

27 червня у США відбудуться президентські дебати, які покажуть чіткі розбіжності між позиціями Джо Байдена та Дональда Трампа щодо війни в Україні та Секторі Гази. І хоча, згідно з опитуваннями, Україна та Ізраїль не є головними пріоритетами для американських виборців, те, що скажуть обидва кандидати, може мати значення у напруженій передвиборчій гонці, особливо з огляду на те, що Трамп намагається обґрунтувати необхідність змін, а Байден стверджує, що республіканець може зашкодити інтересам США, зазначає The Hill.

І Трамп, і Байден прагнуть апелювати до незалежних виборців, які ще не визначилися, у штатах, що вагаються, і дебати є ключовим моментом для кожного з них у цьому питанні. Опитування, проведене Pew Research Center у лютому, показало, що більшість американців вважають обидві війни важливими для себе: 59% вважають війну України з Росією важливою, а 65% – війну Ізраїлю з ХАМАСом.

Байден, ймовірно, підкреслить протидію Трампа та його союзників підтримці України, яка затримувала допомогу протягом багатьох місяців. Ця заява може сподобатися більшості демократів і незалежних, які підтримують продовження військової та економічної допомоги Україні.

Трамп надав небагато подробиць про те, як він вирішуватиме війни в Україні та Газі. Він заявив, що стане посередником у досягненні угоди між російським диктатором Владіміром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським протягом 24 годин. 

Ерік Уеланд, який працював заступником держсекретаря з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини при Трампі, сказав, що колишній президент, ймовірно, звинуватить Байдена у вторгненні Путіна в Україну, пов'язавши його з хаотичним і смертоносним виведенням американських військ з Афганістану. 

«Фіаско і жахливе виведення військ з Афганістану було відкритим запрошенням для Росії подивитися, де ще вони можуть промацати і спробувати скористатися слабким американським президентом, і Україна є результатом цієї слабкості», – сказав Уеланд. 

Байден також може звернутися до тих, хто стурбований участю США за кордоном. Виводячи війська з Афганістану, він поклав край найдовшій війні Америки. І він пообіцяв, що в Україні не буде американських солдат.

Два журналісти CNN, які модерують дебати, Джейк Таппер і Дана Беш, ймовірно, спробують вивести Трампа на тему Ізраїлю, про яку він говорив мало. Трамп закликав ізраїльських військових «закінчити те, що вони почали», але критично висловився проти прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу – різкий поворот від твердої проізраїльської політики під час його перебування в Білому домі.

Деякі оглядачі кажуть, що колишній президент, ймовірно, використає дебати, щоб спробувати звинуватити Байдена в російському вторгненні та атаці ХАМАСу.

«Все, що Дональд Трамп може сказати, і він говорив це неодноразово, це те, що якби він був президентом, цих речей не сталося б, чи то [атака ХАМАСу] 7 жовтня, чи то іранська атака [на Ізраїль], і це просто порожні балачки», – сказала виконавчий директор Єврейської демократичної ради Америки Халі Сойфер.

Трамп переконує виборців у тому, що більшу частину свого президентства вони жили краще, ніж за Байдена, і цей аргумент він використовує як в економічних, так і в зовнішньополітичних питаннях.

За дебатами Байдена і Трампа також уважно стежитимуть глядачі за кордоном, багато з яких мають більш позитивну думку про лідерство Байдена порівняно з Трампом. Майбутнє війни в Україні та в Газі розглядається як тісно пов'язане з тим, який президент очолить країну в 2025 році.

«Між Байденом і Трампом є дійсно велика різниця, і я думаю, що для [модераторів дебатів] дуже важливо її підкреслити, тому що це може дійсно змінити позицію Америки у світі і те, як наші союзники думають про нас. Існує дуже велика різниця між їхніми світоглядами», – сказала віце-президент з питань громадської думки та зовнішньої політики Чиказької ради з глобальних питань Діна Смелтц. 

У той час як окремі західні лідери зуміли еволюціонувати після двох років російсько-української війни, американський президент Джо Байден не змінився. «Не допустити ескалації конфлікту за всяку ціну» і будь-що уникнути зіткнення США з Росією – основний зміст політики його адміністрації. А чи буде на користь Україні непередбачуваність Дональда Трампа, який, на відміну Байдена, має значно менше «червоних ліній» і внутрішніх обмежень? Про це розмірковує Петро Герасименко в статті «Байден чи Трамп: хто кращий для України?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі