27 червня у США відбудуться президентські дебати, які покажуть чіткі розбіжності між позиціями Джо Байдена та Дональда Трампа щодо війни в Україні та Секторі Гази. І хоча, згідно з опитуваннями, Україна та Ізраїль не є головними пріоритетами для американських виборців, те, що скажуть обидва кандидати, може мати значення у напруженій передвиборчій гонці, особливо з огляду на те, що Трамп намагається обґрунтувати необхідність змін, а Байден стверджує, що республіканець може зашкодити інтересам США, зазначає The Hill.
Байден, ймовірно, підкреслить протидію Трампа та його союзників підтримці України, яка затримувала допомогу протягом багатьох місяців. Ця заява може сподобатися більшості демократів і незалежних, які підтримують продовження військової та економічної допомоги Україні.
Трамп надав небагато подробиць про те, як він вирішуватиме війни в Україні та Газі. Він заявив, що стане посередником у досягненні угоди між російським диктатором Владіміром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським протягом 24 годин.
Ерік Уеланд, який працював заступником держсекретаря з питань цивільної безпеки, демократії та прав людини при Трампі, сказав, що колишній президент, ймовірно, звинуватить Байдена у вторгненні Путіна в Україну, пов'язавши його з хаотичним і смертоносним виведенням американських військ з Афганістану.
«Фіаско і жахливе виведення військ з Афганістану було відкритим запрошенням для Росії подивитися, де ще вони можуть промацати і спробувати скористатися слабким американським президентом, і Україна є результатом цієї слабкості», – сказав Уеланд.
Байден також може звернутися до тих, хто стурбований участю США за кордоном. Виводячи війська з Афганістану, він поклав край найдовшій війні Америки. І він пообіцяв, що в Україні не буде американських солдат.
Два журналісти CNN, які модерують дебати, Джейк Таппер і Дана Беш, ймовірно, спробують вивести Трампа на тему Ізраїлю, про яку він говорив мало. Трамп закликав ізраїльських військових «закінчити те, що вони почали», але критично висловився проти прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу – різкий поворот від твердої проізраїльської політики під час його перебування в Білому домі.
Деякі оглядачі кажуть, що колишній президент, ймовірно, використає дебати, щоб спробувати звинуватити Байдена в російському вторгненні та атаці ХАМАСу.
«Все, що Дональд Трамп може сказати, і він говорив це неодноразово, це те, що якби він був президентом, цих речей не сталося б, чи то [атака ХАМАСу] 7 жовтня, чи то іранська атака [на Ізраїль], і це просто порожні балачки», – сказала виконавчий директор Єврейської демократичної ради Америки Халі Сойфер.
Трамп переконує виборців у тому, що більшу частину свого президентства вони жили краще, ніж за Байдена, і цей аргумент він використовує як в економічних, так і в зовнішньополітичних питаннях.
За дебатами Байдена і Трампа також уважно стежитимуть глядачі за кордоном, багато з яких мають більш позитивну думку про лідерство Байдена порівняно з Трампом. Майбутнє війни в Україні та в Газі розглядається як тісно пов'язане з тим, який президент очолить країну в 2025 році.
«Між Байденом і Трампом є дійсно велика різниця, і я думаю, що для [модераторів дебатів] дуже важливо її підкреслити, тому що це може дійсно змінити позицію Америки у світі і те, як наші союзники думають про нас. Існує дуже велика різниця між їхніми світоглядами», – сказала віце-президент з питань громадської думки та зовнішньої політики Чиказької ради з глобальних питань Діна Смелтц.
У той час як окремі західні лідери зуміли еволюціонувати після двох років російсько-української війни, американський президент Джо Байден не змінився. «Не допустити ескалації конфлікту за всяку ціну» і будь-що уникнути зіткнення США з Росією – основний зміст політики його адміністрації. А чи буде на користь Україні непередбачуваність Дональда Трампа, який, на відміну Байдена, має значно менше «червоних ліній» і внутрішніх обмежень? Про це розмірковує Петро Герасименко в статті «Байден чи Трамп: хто кращий для України?» на ZN.UA.