Війна в Україні спричинила розкол всередині Республіканської партії

Поділитися
Війна в Україні спричинила розкол всередині Республіканської партії © Pixabay
Республіканці поділились на "яструбів" та "ізоляціоністів".

Колишнього віце-президента Майка Пенса під час виступу в Айові у п’ятницю освистали понад дві тисячі євангельських християн після його слів про те, що США мають продовжувати надавати Києву військову допомогу, пише Financial Times.

Реакція глядачів на Пенса, який є суперником Дональда Трампа за висування в президенти від Республіканської партії у 2024 році, підкреслила гострий розкол серед республіканців щодо військової підтримки Києва. Цей розрив ставить під сумнів те, чи схвалить Конгрес збільшення допомоги Україні пізніше цього року.

«Я вважаю, що в інтересах Сполучених Штатів Америки продовжувати надавати українським військовим ресурси, необхідні для відсічі російському вторгненню та відновлення свого суверенітету», — сказав Пенс.

Його відповідь була відповіддю на наполегливі запитання журналіста-консерватора Такера Карлсона, колишнього ведучого Fox News, на саміті сімейних лідерів — щорічному зібранні впливових євангельських лідерів у ключовому для голосування штаті Айова.

Карлсон, з яким Fox нещодавно розірвала контракт після того, як кабельний канал новин змушений був заплатити 787,5 мільйонів доларів за врегулювання справи про наклеп від виробника машин для голосування Dominion, є одним із найвідоміших голосів американських правих, які нападають на українського лідера Володимира Зеленського та вихваляють росіян та президента Владіміра Путіна.

Натовп у Айові аплодував, коли Карлсон спитав Пенса, чи його турбує, що українцям, «країні, яку більшість людей не можуть знайти на карті», які отримали десятки мільярдів доларів від американських платників податків, не вистачає танків, і додав, що не бачить у війні інтересів США.

«Такере, я вже чув від тебе такі закиди, мене це не хвилює. Будь-хто, хто каже, що ми не можемо бути лідерами вільного світу і вирішувати наші проблеми вдома, має досить скромне уявлення про найбільшу націю на Землі», — відповів Пенс.

Запекла суперечка підкреслює зростаючий розкол між яструбами та ізоляціоністами в Республіканській партії. Опитування громадської думки показують, що громадська підтримка США щодо допомоги Україні зменшилася після російського вторгнення минулого року, причому республіканці набагато частіше заперечують проти продовження підтримки, ніж демократи. Проведене минулого місяця опитування Pew показало, що 44% республіканців та 14% демократів вважають, що США надають забагато допомоги Україні.

Очікується, що незабаром президент США Джо Байден звернеться до розділеного Конгресу з проханням схвалити збільшення фінансування для України. Байден наполягав на тому, що пакет витрат буде схвалений законодавцями, хоча республіканці, які контролюють Палату представників, виступають проти цього.

Тім Скотт, сенатор-республіканець від Південної Кароліни, також виступив за збільшення військової допомоги на саміті в п’ятницю.

Натомість Ніккі Хейлі, колишня губернаторка Південної Кароліни та посол Трампа в ООН, знизала плечіма, коли Карлсон запитав, хто підірвав трубопровід Nord Stream.

Журналіст заявив, що на його думку є цілком очевидним, що «це було підтримано адміністрацією Байдена».

Карлсон повторив тези Кремля, який звинуватив США у знищенні трубопроводу. Ці звинувачення були рішуче відкинуті Білим домом і американськими та європейськими спецслужбами.

Рон ДеСантіс, губернатор Флориди, який за результатами опитування займає друге місце після Трампа серед виборців-республіканців, намагався сформувати власну позицію щодо України.

Раніше цього року він заявляв, що війна є «територіальною суперечкою» і не відповідає «життєво важливим інтересам» Америки, однак пізніше відмовився від такої риторики, назвавши Путіна «воєнним злочинцем».

«Моя критика зовнішньополітичної еліти округу Колумбія полягає в тому, що вони проводять політику безлімітної допомоги, не повідомляючи нам, коли ми досягнемо нашої мети. А якщо ви не погоджуєтесь — вас намагаються зганьбити, мовляв ви підтримуєте Путіна», — заявив ДеСантіс Карслону, додавши, що завжди вважав Путіна «поганим хлопцем».

Трамп, який заявив, що може покласти край війні в Україні за один день, не був присутній на п’ятничній євангельській конференції в Айові. Саміт проводив Боб Вандер Плаатс, відомий християнський лідер, який закликав республіканців прийняти альтернативного кандидата на 2024 рік  Вівека Рамасвамі. Частий гість шоу Карлсона Равасвамі, на п’ятничній конференції висловив більш радикальну позицію щодо України.

Він сказав, що міг би покласти край війні, переконавши Київ поступитися частині Донбасу Росії в обмін на розрив Москвою зв’язків з Пекіном і зобов’язання США заблокувати Україні вступ до НАТО.

Але Рамасвамі, рейтинг якого останніми тижнями неухильно зростає в опитуваннях громадської думки, визнав, що ця його позиція не користується популярністю серед республіканського істеблішменту.

«Відверто кажучи, я втратив багатьох великих донорів або потенційних донорів через це питання»,  — пожалівся він Карлсону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі