Вибори президента США: половина виборців у “хитких” штатах побоюються заворушень — опитування

Поділитися
Вибори президента США: половина виборців у “хитких” штатах побоюються заворушень — опитування
Згідно з опитуванням, наразі Байден відстає від Трампа на 4% в семи “хитких” штатах.

Половина виборців, в американських “хитких” штатах стурбовані ризиком заворушень навколо президентських виборів у США, що свідчить про побоювання через те, як поляризований електорат сприйме запеклі перегони та їхні результати.

Опитування Bloomberg News/Morning Consult показало, що приблизно рівні частки демократів і республіканців відчувають цей страх, а серед незалежних виборців він ще більш поширений. Такі показники створюють тло для побоювань, поки президент США демократ Джо Байден і його суперник республіканець Дональд Трамп готуються до дебатів у червні та влаштовують передвиборчі заходи.

За допомогою цих заходів опоненти намагатимуться покращити свої позиції в конкурентній боротьбі, яка є дуже напруженою. За даними опитування у травні, Трамп випереджає Байдена на 4% в семи ключових “хитких” штатах.

Неспокій навколо виборів не обмежувався занепокоєнням щодо заворушень. Шість із десяти виборців у хитких штатах стурбовані дезінформацією, а 46% висловили занепокоєння щодо іноземного втручання. Менша кількість опитаних виборців сказали, що вони не впевнені або майже не впевнені в тому, що вибори будуть чесними та без фальсифікацій — частка тих, хто має такі побоювання, зросла порівняно з березнем.

Американські виборці бачили, як активність переростає у заворушення, зокрема, під час хвилі протестів на тлі виборчої кампанії 2020 року після вбивства поліцією Джорджа Флойда, а також під час нещодавніх демонстрацій через війну між Ізраїлем і ХАМАС.

Окремо, невдоволення прихильників Трампа з приводу перемоги Байдена чотири роки тому переросло в бунт 6 січня 2021 року з метою перешкодити Конгресу засвідчити результати виборів.

В основі занепокоєння лежить глибока партійність, яка впливає на погляди демократів і республіканців на все - від траєкторії розвитку економіки до важливості таких питань, як міграція та аборти. Дев'ятеро з десяти виборців республіканців у хитких штатах кажуть, що національна економіка була в кращому стані за президентства Трампа, водночас лише 13% демократів дотримуються такої думки.

У штатах "Блакитної стіни" - Мічигані, Пенсильванії та Вісконсині Байдена і Трампа розділяють не більше 2 відсоткових пунктів. Байден може виграти вибори - або, принаймні, домогтися рівного розподілу голосів у Колегії виборщиків - за умови перемоги в цих штатах і перемоги в тих, які вважаються “безпечною територією” для демократів.

З квітня Байден також зміцнив свої позиції в деяких штатах. Зараз він випереджає Трампа на 7% у Північній Кароліні, на 5% в Аризоні, на 3% в Джорджії і навіть у Неваді.

Однак Невада має найбільшу похибку серед семи штатів, і результат відрізняється від інших нещодавніх опитувань. Опитування Bloomberg News/Morning Consult показало, що лише місяць тому Трамп випереджав Байдена на 8%, а опитування New York Times/Siena College, опубліковане в травні, свідчить, що республіканець випереджає демократа в Неваді на 12%.

Травневі опитування з'явилися в той час, коли Трамп провів більшу частину минулого місяця в залі суду на Манхеттені у справі про гроші “за мовчання”.

Юридичні проблеми Трампа спонукали кампанію Байдена використовувати стратегію “контрасту”, коли його команда підкреслює щільний графік поїздок демократа до штатів, намагаючись протиставити його позиції, в якій опинився Трамп.

Один з показників свідчить про те, що ця стратегія працює: половина респондентів розповіли, що останнім часом чули про Байдена переважно негативні новини. Для Трампа цей показник склав 65% - на 7% більше, ніж у березні.

Понад тисяча респондентів згадали або натякнули на судові справи Трампа у відповідь на відкрите запитання про те, які новини вони чули про республіканця.

Байден зіштовхнувся з іншими проблемами, включаючи питання про його підтримку Ізраїлю у війні проти ХАМАС у Секторі Гази. Порівняно з опитуванням у листопаді минулого року, менше респондентів вважають, що Байден робить "достатньо" для допомоги Ізраїлю, а більше - що він робить або занадто багато, або занадто мало.

В опитуванні Bloomberg News/Morning Consult взяли участь 4 962 зареєстрованих виборці у семи “хитких” штатах США: 795 в Аризоні, 795 у Джорджії, 704 в Мічигані, 459 в Неваді, 704 в Північній Кароліні, 812 в Пенсильванії та 693 у Вісконсині. Опитування проводилися онлайн з 7 по 13 травня. Статистична похибка становить плюс-мінус 1 відсотковий пункт.

Як відомо, Байден і Трамп уже набрали достатню кількість делегатів на праймеріз, щоб стати кандидатами на виборах президента від своїх партій цього року. Офіційно кандидатів оголосять на з'їздах обох партій улітку, а самі президентські вибори призначені на 5 листопада. Аналітик Петро Герасименко розмірковував, хто кращий для України — Байден чи Трамп.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі