У чому Трамп помиляється у своїх заявах – Bloomberg

Поділитися
У чому Трамп помиляється у своїх заявах – Bloomberg © EPA-EFE/ALLISON DINNER
Колишній президент атакує те, що «робить Америку великою»

У 2024 році президентська кампанія у США швидко перетворюється на зіткнення першопринципів, яке вимагатиме повторення основних фактів про світ і відкидання брехні. 

«Випади [Дональда] Трампа послаблюють НАТО і шкодять США. Засудження нерозважливих заяв колишнього президента часто слугує його цілям. Іноді це просто необхідно», – пише у колонці редакційна колегія агентства Bloomberg. 

Редактори наводять, як приклад, напад Трампа на НАТО – Альянс, який є одним з найуспішніших військових союзів в історії, що забезпечує мир і процвітання в усьому західному світі протягом майже 75 років. Руйнувати його без жодної причини було б поганою ідеєю, зазначає Bloomberg.

«Прикро, що цю реальність потрібно захищати – і вона, безсумнівно, залишатиметься предметом суперечок протягом наступних дев'яти місяців передвиборчої кампанії – але так воно і є. Нещодавня пропозиція Дональда Трампа «заохотити» Росію до нападу на країни НАТО, які не виконують своїх зобов'язань щодо видатків на оборону, вимагає негайного реагування. Відкрито ставлячи під сумнів зобов'язання Америки перед союзниками, колишній президент вже завдав шкоди репутації США», – зазначають вони.

На думку редакторів, ще більш небезпечним є те, що ця лінія Трампа «може перетворитися на реальну політику» в тому випадку, якщо йому вдасться переобратися на другий термін.

«Поки виборці обмірковують свій вибір, дуже важливо, щоб вони замислилися над тим, наскільки помиляється Трамп. Першим і найбільш важливим моментом є те, що НАТО служить життєво важливим інтересам США, а також інтересам їхніх друзів – те, що Трамп неявно заперечує», – зазначають редактори Bloomberg. 

НАТО закріплює глобальне лідерство США, що приносить американцям величезну користь, і не лише в питаннях безпеки. Співпраця з союзниками розширює їхній політичний вплив, посилює торговельні зв'язки і – завдяки інтенсивному узгодженню сил, обміну розвідданими і спільним військовим операціям – зміцнює здатність країни реагувати на транснаціональні загрози. 

«Це правда, що НАТО спочатку був задуманий як альянс для захисту Західної Європи від Радянського Союзу. Ця мета – в умовах, коли Росія знову прагне до регіонального домінування – залишається життєво важливою», – зазначає Bloomberg.

На їхню думку, Вашингтон дійсно повинен тиснути на всіх членів НАТО, щоб вони витрачали обіцяні 2% валового внутрішнього продукту на оборону. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну, вони почали збільшувати свої витрати. 

«Але давайте будемо відвертими. Складні переговори з союзниками про розподіл витрат – це одне. Погроза розірвати договір, якщо його члени негайно не підкоряться вимогам США – аж до заяви, що США не заперечуватимуть проти російської агресії, – серйозно послаблює довіру до альянсу. Важливість збереження цього активу важко переоцінити. Оскільки Путін та інші супротивники роблять свої розрахунки щодо того, що їм може зійти з рук, першочергового значення набуває сприйнята готовність Америки стояти на боці своїх союзників. Якщо буде видно, що США коливаються у своїх зобов'язаннях або навіть прагнуть відійти від них, їхні супротивники, безсумнівно, підбадьоряться. За короткий час це призведе до того, що США, як вдома, так і за кордоном, стануть слабшими і опиняться в більшій небезпеці», – резюмують редактори Bloomberg, зауважуючи, що «Трамп знову каже виборцям, що він не гідний бути президентом» і «вони повинні прислухатися» до його заяв.

Нагадаємо, під час передвиборчого мітингу Трамп заявив, що дозволить Росії робити все, що завгодно із союзниками США по НАТО, якщо ті не витрачають на оборону необхідні 2% ВВП. Після цих зізнань, у Європі почали відкрито говорити й замислюватися над тим, як захистити себе власноруч, не сподіваючись на допомогу США.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі