Заборона США для України бити вглиб РФ американськими ракетами ATACMS є свідченням невпевненості Вашингтона у тому, що дозвіл на такі удари змінив би хід війни. В етері "Радіо Свобода" екскомандувач армії США в Європі Бен Годжес заявив, що у Сполучених Штатах матимуть більше схильності на зняття заборони, коли Київ розповість американським партнерам про свої плани.
Годжес назвав політику заборони на удари вглиб РФ "жахливою". На його думку, вона стала результатом того, що адміністрація президента США Джо Байдена "ще не готова взяти на себе зобовʼязання допомогти Україні перемогти".
"Безумовно, Україна має право захищати себе. І тому удари по аеродромах, з яких здійснюються російські атаки, чи то ракети, чи то безпілотники, чи то літаки, що скидають керовані бомби, є законними цілями. І ми не повинні обмежувати Україну в ударах по цих цілях", — заявив Годжес.
Він також розповів про очікування від нової адміністрації Білого дому. За його словами, у разі перемоги віцепрезидентки Камали Гарріс, підтримка України з боку США стане більш рішучою. Якщо ж переможе республіканець Дональд Трамп, то давати прогнози важко. Годжес назвав колишнього президента США "ситуативним" та "непередбачуваним".
Раніше заборону на удари вглиб РФ підтримав високий представник ЄС Жозеп Боррель. Він підкреслив, що таке рішення збереже більше життів.
Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті "Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії".