У своїй інавгураційній промові Трамп жодного разу не згадав про війну в Україні

Поділитися
У своїй інавгураційній промові Трамп жодного разу не згадав про війну в Україні © EPA-EFE/KEVIN LAMARQUE / POOL
Водночас, він говорив про війну на Близькому Сході.

Під час виголошення другої у своєму житті інавгураційної промови президент США Дональд Трамп оголосив, що «занепад Америки закінчився». А день своєї інавгурації – 20 січня 2025 року – він назвав «днем звільнення».

«Я сподіваюся, що наші нещодавні президентські вибори запам’ятаються як найбільші та найрезультативніші вибори в історії нашої країни», — сказав Трамп.

Як і під час виборчої кампанії, він пообіцяв поставити Америку на перше місце.

«З цього дня наша країна знову процвітатиме і її знову поважатимуть у всьому світі. Ми будемо предметом заздрості для кожної нації, і ми більше не дозволимо нами використовувати», –  сказав Трамп.

Він згадав про кримінальні переслідування проти нього та замах на вбивство, який стався під час одного з агітаційних заходів у Пенсильванії.

Трамп зірвав оплески присутніх, заявивши, що його життя було врятовано «завдяки Божій милості, щоб зробити Америку знову великою».

Трамп наголосив, що хоче створити спадщину як «миротворець і об’єднувач», будуючи «найсильнішу армію, яку ми коли-небудь бачили».

«Як і в 2017 році, ми знову створимо найсильнішу армію, яку коли-небудь бачив світ. Ми будемо вимірювати свій успіх не лише битвами, які ми виграємо, але й війнами, які ми закінчуємо, і, можливо, найголовніше, війнами, у які ми ніколи не беремо участь», — сказав Трамп.

Новообраний президент жодного разу не згадав про війну Росії в Україні. Водночас він нагадав, що напередодні його вступу на посаду заручники на Близькому Сході повернулися до своїх сімей додому.

Трамп перелічив низку  указів, які він планує підписати, щоб розпочати реалізацію порядку денного своєї адміністрації.

Зокрема, він оголосив про намір повернути Америці Панамський канал, перейменувати Деналі на гору Мак-Кінлі, оголосити надзвичайний стан на південному кордоні США та  національну надзвичайну ситуацію в енергетиці. Президент наполягатиме на тому, щоб американські енергоносії експортувалися на увесь світ.

Саме депортація мігрантів та дозвіл видобувати максимум нафти були наріжними каменями його виборчої кампанії.

Основні тези з виступу Дональда Трампа

  • Президент надасть своєму Уряду значні повноваження щоб знизити вартість товарів. 
  • Відсьогодні існують лише дві статі: чоловіча та жіноча – такою буде офіційна політика США.
  • Трамп розкритикував адміністрацію Байдена за неспроможність «впоратися з простою кризою вдома».
  • США планують повернути собі Панамський канал. За словами Трампа, Панама порушила договірні угоди, які вимагають нейтралітету в роботі каналу.«Китай управляє Панамським каналом, але ми не віддали його Китаю. Ми віддали його Панамі. І ми забираємо його назад». Водночас, Трамп не уточнив, яким чином він планує його повертати.
  • Одним з перших указів сьогодні Трамп змінить назву Мексиканської затоки на Американську.
  • Дональд Трамп пообіцяв «негайно розпочати капітальний перегляд торговельної системи для захисту американських працівників і сімей». Для цього США обкладатимуть митами та податками іноземні країн. Це, за словами президента, принесе «величезні суми грошей з іноземних джерел» в скарбницю країни.
  • Трамп пообіцяв покласти край «зеленому новому курсу» і скасувати мандат на електромобілі. «Іншими словами, ви зможете купити автомобіль на свій вибір. Ми знову будуватимемо автомобілі в Америці з такою швидкістю, про яку ніхто й мріяти не міг кілька років тому».
  • Президент підпише указ про негайне скасування всієї урядової цензури в США, щоб повернути свободу слова до Америки.
  • Трамп пообіцяв відправити американських астронавтів встановити зірково-смугастий американський прапор на Марс

Світ за уявленням обраного президента США Дональда Трампа стає все більше схожий на світ за уявленням російського диктатора владіміра путіна. А загальний підхід до зовнішньої політики тяжіє до експансіонізму, притаманному Сполученим Штатам позаминулого століття, пише колишній посол України в США Олег Шамшур у статті «Трамп готує «шок і трепет». Якою ціною він може закінчити війну в Україні?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі