У США вважають, що Китай та Росія могли б посприяти залученню КНДР до переговорів

Поділитися
У США вважають, що Китай та Росія могли б посприяти залученню КНДР до переговорів © unsplash/micha_braendli
Делегації Китаю та РФ відвідують Північну Корею. 

Китай і Росія повинні зіграти свою роль у тому, щоб повернути Північну Корею до діалогу, заявив представник Державного департаменту США, наполягаючи на тому, що ці дві країни також зобов'язані зробити це як члени Ради Безпеки ООН. Про це повідомляє Yonhap.

Головний заступник речника Державного департаменту Ведант Патель, додав, що Сполучені Штати залишаються відкритими до взаємодії із Пхеньяном без будь-яких попередніх умов.

"І Росія, і КНР мають потенційну роль, яку вони можуть зіграти, в тому числі під егідою Ради Безпеки ООН, де вони можуть використати свій вплив на КНДР, щоб заохотити її утриматися від загрозливої незаконної поведінки", - сказав він.

"Вони також повинні зіграти свою роль у заохоченні КНДР повернутися за стіл переговорів", - додав речник Держдепартаменту.

Ця заява пролунала після того, як Північна Корея оголосила, що запросила китайську і російську делегації на заходи в країні, присвячені 70-й річниці угоди про перемир'я, підписаної 27 липня 1953 року, яка призвела до повного припинення бойових дій у Корейській війні.

Багато спостерігачів кажуть, що заплановані візити китайської та російської делегацій стануть першими відомими поїздками іноземних представників до КНДР з початку пандемії COVID-19, а також свідчать про тіснішу співпрацю між трьома країнами.

Китай і Росія, які є постійними членами Ради Безпеки ООН і близькими прихильниками Північної Кореї, наклали вето на близько десятка спроб Радбезу запровадити санкції проти Північної Кореї за її безпрецедентні ракетні провокації з минулого року.

У 2022 році Пхеньян запустив 69 балістичних ракет, що стало новим рекордом за кількістю балістичних ракет, випущених за рік, незважаючи на резолюції Ради Безпеки, які забороняють країні розробляти або використовувати будь-які балістичні ракетні технології.

З початку минулого року Північна Корея також провела 12 випробувань міжконтинентальних балістичних ракет, включаючи останнє випробування 12 липня.

Патель заявив, що США залишаються відданими дипломатичному шляху.

"Точка зору Сполучених Штатів щодо цього була досить послідовною, і полягає в тому, що ми відкриті до зустрічі з Пхеньяном без попередніх умов, і продовжуємо дотримуватися зобов'язань щодо повної денуклеаризації Корейського півострова", - наголосив Патель.

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі