У США припускають, що Росія може допомогти КНДР з її планами розвитку далекобійних ракет чи ядерної зброї

Поділитися
У США припускають, що Росія може допомогти КНДР з її планами розвитку далекобійних ракет чи ядерної зброї © EPA-EFE/VLADIMIR SMIRNOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT
"Це партнерство має свої межі, але його не можна ігнорувати".

Заступник державного секретаря США Курт Кемпбелл під час дискусії, організованої американською Радою з міжнародних відносин заявив, що Північна Корея може просити у Росії технологій для вдосконалення ракет дальнього радіусу дії, а також ядерної зброї в обмін на військову допомогу.

За його словами, нещодавній візит Владіміра Путіна до КНДР став для російського правителя першим за понад 20 років і підкреслив партнерство між країнами у контексті російської агресії проти України.

"Це партнерство має свої межі, але його не можна ігнорувати", – зазначив Кемпбелл.

Дипломат наголосив, що в останні місяці відбулось "кардинальне зростання рівня" відносин між Росією та Північною Кореєю, в результаті чого Москва отримала "суттєву кількість" північнокорейських артилерійських боєприпасів і далекобійні ракети.

"Ми вважаємо, що зараз тривають дискусії про те, що північна Корея отримає взамін. Це може бути пов’язано з її планами розвитку далекобійних ракет чи ядерної зброї", – сказав чиновник.

За його словами, Китай "певною мірою схвильований" посиленням контактів між Росією та Північною Кореєю.

"Вони на це натякнули в наших переговорах із ними. І ми можемо спостерігати певну напруженість, пов’язану з цими подіями", – додав він.

Від початку російської агресії проти України Північна Корея не лише стала голосом підтримки Москви, а й закрила критичну потребу в озброєнні, надавши артилерійські снаряди, протитанкові міни та балістичні ракети. Москва демонструє беззастережну готовність поглиблювати відносини з Пхеньяном, ігноруючи резолюції ООН, які свого часу підтримала. Під час візиту Владіміра Путіна до Північної Кореї було підписано Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами. "Військовий союз Путіна та Кім Чен Ина: чим він небезпечний для України?" — про це пише асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі