У США думають дати Україні якомога більше допомоги до 2025-го. Схвалення фінансування недостатньо — CNN

Поділитися
Відповідні думки виникають на тлі наближення президентських виборів у Штатах.

У владних колах Сполучених Штатів Америки існують думки стосовно того, щоб надати Україні якомога більше військової допомоги до січня 2025 року на тлі майбутніх президентських виборів. Адже після потенційного повернення Дональда Трампа в Білий дім ця підтримка може припинитися, попри попереднє її схвалення, пише CNN із посиланням на американського чиновника.

“Крім того, що існує відчайдушна потреба, про виділення якомога більшого обсягу допомоги до січня 2025 року думають багато людей, з якими я говорив. Важливо не тільки те, щоб гроші були виділені, але й щоб вони були витрачені до виборів, оскільки будь-які кошти 2024-го фінансового року, які ще будуть залишатися, можуть бути заблоковані Трампом”, — сказав співрозмовник медіа.

Як зазначається, представники адміністрації Джо Байдена та Конгресу США, у тому числі деякі республіканці, хотіли якомога швидше схвалити додаткове фінансування на понад 60 мільярдів доларів для підтримки України та спрямувати його на відповідні обладнання і заходи, поки “час потенційно не закінчиться в кінці 2024 року”. 

У Білому домі, штаб-квартирі НАТО та Києві, як пише CNN, гостро усвідомлюють, що, скоріш за все, Трамп зменшить допомогу Україні в разі переобрання президентом Штатів у листопаді 2024-го.

Водночас, у американській розвідці, за даними джерел, припускають, що скорочення фінансування з боку США серйозно не вплине на ведення бойових дій Україною в короткостроковій перспективі, оскільки росіяни намагаються перегрупуватися, що може виграти деякий час для Сил оборони. Однак у довгостроковій перспективі Москва може відновити імпульс шляхом збільшення постачання зброї та використання підтримки від Ірану й Північної Кореї, якщо буде відсутня американська допомога для ЗСУ.

Також у США існують занепокоєння, що відмова від підтримки України може стати повідомленням для союзників про відсутність політичної волі у Вашингтоні підтримувати партнерів у довгостроковій перспективі. До того ж є стурбованість, що Європа повторить приклад Штатів і почне скорочувати підтримку нашій державі.

Припинення фінансування допомоги з боку США, зокрема, може на початкових етапах обмежити здатність України завдавати далекобійних ударів по ворожих військах у Криму або Чорному морі. Йдеться і про потенційну втрату можливості “проведення деяких з найбільш резонансних операцій”, розповів співрозмовник CNN, знайомий з оцінками розвідки.

Американці дуже бояться напливу мігрантів, і це дає змогу республіканцям у Конгресі шантажувати демократів і блокувати допомогу Україні. Чи варто в цій ситуації очікувати швидкого компромісу між республіканцями й демократами? На це запитання відповідає Анна Бродські-Кроткіна в статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі