У Сенаті планують голосування за «план Б» щодо фінансування України – The HILL

Поділитися
У Сенаті планують голосування за «план Б» щодо фінансування України – The HILL Чак Шумер © EPA-EFE/WILL OLIVER
У демократів підтвердили, що 7 лютого голосуватимуть за фінансування військової допомоги без прив’язки до прикордонних питань

Лідер сенатської більшості Конгресу США Чак Шумер планує вилучити двопартійну угоду про безпеку кордонів із законопроекту про надзвичайні оборонні витрати і винести на розгляд Сенату 7 лютого лише розгляд пакету фінансування України, Ізраїлю, Тайваню, а також гуманітарної допомоги Україні і Сектору Гази. Сенатори очікують, що закон буде прийнятий без реформи прикордонної безпеки, яка була різко відкинута більшістю республіканців Сенату.

Шумер все ще планує провести процедурне голосування щодо розгляду пакету фінансування України та Ізраїлю, який включає реформування прикордонної безпеки. Таким чином, він може дати деяким колегам-демократам шанс проголосувати за нього і стверджувати під час передвиборчої кампанії, що вони намагалися вирішити кризу на кордоні. Але очікується, що республіканці заблокують цей пакет – і тоді, за словами Шумера, він перейде до «плану Б», повідомляє The HILL. 

«Шумер повідомив демократам Сенату, що планує поставити на голосування узгоджену додаткову поправку без пункту про безпеку кордону після очікуваного провального голосування в 7 лютого. Минулого тижня Шумер сказав членам своєї фракції і Білому дому, що якщо республіканці зірвуть двопартійну угоду про кордон і додаткову угоду, він підготував план, як використати пропозицію про перегляд, щоб змусити республіканців проголосувати за додаткову угоду без прикордонних [реформ]», – повідомив виданню помічник сенатора-демократа.

Очікується, що за цей законопроект проголосує достатня кількість республіканців. Для цього потрібно 60 голосів. Якщо цей зрежисований план провалиться, то республіканці в Сенаті потенційно можуть проголосувати двічі за один день, щоб заблокувати оборонний законопроєкт, що помічник демократа назвав «незручною перспективою».

Нагадаємо, президент США Джо Байден звинуватив колишнього президента Дональда Трампа у провалі двопартійного законопроекту про імміграцію та військову допомогу Україні, заявивши, що лідер республіканців тиснув на членів своєї партії, щоб вони відхилили його – для того, щоб отримати перевагу на президентських виборах у листопаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі