У Конгресі США презентували проєкт резолюції "Перемога України"

Поділитися
Документ, зокрема, визначає нашу перемогу частиною офіційної політики Штатів.

У Конгресі Сполучених Штатів Америки презентували проєкт резолюції з назвою "Перемога України", що визначає підтримку нашої держави з боку США складовою їхньої політики та окреслює, як має завершитися російське вторгнення. Авторами документа є два члени Палати Представників – голова Гельсінської комісії, республіканець Джо Вілсон і демократ Стів Коен, пише "Голос Америки".

"Палата представників підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла над вторгненням і відновила міжнародно визнані кордони від 1991 року", – йдеться в зареєстрованому документі.

Проєктом резолюції нижній палаті Конгресу також пропонується визнати, що забезпечення миру після завершення війни РФ має ґрунтуватися на інтеграції України в НАТО та інші євроатлантичні структури, оскільки це відповідає незмінній політиці США. 

У документі міститься заклик до Штатів працювати разом із союзниками та партнерами над тим, щоб Москва виплатила Києву репарації, а світ допомагав у відновленні України. Автори проєкту також пропонують Палаті представників визнати потребу роботи над притягненням до відповідальності за війну керівництва країни-агресора і встановленням справедливості для жертв воєнних злочинів РФ на українській території.

Співавтор проєкту Джо Вілсон вказав, що документ вперше чітко наголошує, що має вважатися кінцем вторгнення та перемогою нашої держави.

"Ми вносимо цю резолюцію, щоб пояснити важливість збереження територіальної цілісності. Я вважаю, що це важливо зокрема для американського народу, який має зрозуміти, що вся територія України має бути повернена під юрисдикцію Києва. Для цього – військовий злочинець Путін має вивести свої війська. І якщо будуть якісь переговори, то на них має йтись про графік виведення військ", – сказав законодавець у коментарі "Голосу Америки".

На думку Вілсона, потенційна резолюція матиме "потужну двопартійну підтримку" в Комітеті закордонних справ, зокрема завдяки лідерству голови, республіканця Майкла Маккола, і співголови – демократа Грегорі Мікса. Після цього документ можна буде винести на голосування в Конгресі – на рівнях Палати Представників і Сенату.

"Це власне те, чого Путін не хотів зробити, але зробив. Він об’єднав республіканців і демократів у цьому питанні, як ніколи раніше", – наголосив конгресмен.

За його словами, документ вирішили зареєструвати вже зараз, аби отримати більше часу на розгляд під час сесійного року в Конгресі. "Дуже важливо, щоб було розуміння того, що перемога – це територіальна цілісність для народу України і фактично територіальна цілісність для народу Росії", – повторив Вілсон.

Як пише "Голос Америки", у презентації проєкту резолюції також брали участь активісти, представники українських адвокаційних груп.

"Сьогодні ми презентували надзвичайно важливу резолюцію, яка визначає метою політики США щодо України її перемогу … Метою цієї резолюції є затвердження офіційної політики США. Вперше ми матимемо офіційний документ, який говорить, що мета Сполучених Штатів допомогти Україні перемогти це вторгнення", – наголосив директор зі зв'язків з урядом організації Razom Микола Мурський.

Минулого місяця двопартійна група сенаторів закликала адміністрацію американського президента Джо Байдена продовжувати підтримувати міжнародні розслідування ймовірних військових злочинів Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі