Сенатори від обох партій закликали адміністрацію Байдена до співпраці з МКС

Поділитися
Сенатори від обох партій закликали адміністрацію Байдена до співпраці з МКС © Flickr/White House
Політики наголошують, що США мають зробити все можливе для притягнення Путіна і його оточення до відповідальності.

Двопартійна група сенаторів наполягає на тому, щоб адміністрація Байдена продовжувала підтримувати міжнародні розслідування ймовірних військових злочинів Росії, йдеться у відповідному листі до президента.

Законодавці вітають надану адміністрацією для документування можливих злочинів під час війни Росії в Україні важливу допомогу, проте закликають адміністрацію підтримати Міжнародний кримінальний суд і поділитися наявними доказами з прокурорами.

«Минулорічна двопартійна акція Конгресу щодо посилення цієї підтримки була здійснена у співпраці з вашою адміністрацією, щоб збалансувати всі погляди на відносини США з МКС. Проте за кілька місяців, відколи МКС працює над розкриттям справ проти російських посадовців, включаючи самого Путіна, Сполучені Штати, як повідомляється, досі не поділилися ключовими доказами, які могли б допомогти в їх переслідуванні», — йдеться в листі.

Сенатори Ліндсі Грем (Республіканська партія), Річард Дурбін (Демократична партія), Роберт Менендес (Демократична партія), Том Тілліс (Респбліканська партія), Річард Блументаль (Демократична партія) та Шелдон Вайтхаус (Демократична партія) вважають, що прогрес у міжнародному розслідуванні важливий для того, аби Путін та його оточення чітко усвідомлювали, що відповідальність і справедливість за їхні злочини настане.

«Сполучені Штати на боці правди у цій війні і ми маємо зробити все можливе, щоб злочинці понесли відповідальність», — наголосили сенатори.

Минулого тижня МКС видав ордер на арешт президента Росії  Владіміра Путіна  та російської чиновниці  Марії Львової-Бєлової  за ймовірну схему депортації українських дітей до Росії.

За день до оголошення ордеру Організація Об’єднаних Націй у своїй доповіді констатувала, що Росія «вчинила низку порушень міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права» в Україні.

The New York Times повідомляло, що Міністерство оборони США виступає проти надання Міжнародному кримінальному суду доказів воєнних злочинів Росії в Україні, зібраних американськими спецслужбами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі