Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател заявив, що відносно ситуації у Південній Кореї "існує багато питань" і у Вашингтоні сподіваються на перемогу демократичних сил.
"Ми занепокоєні ситуацією, яка виникла на початку цього тижня, 3 грудня. Є багато запитань, на які потрібно дати відповіді щодо рішень, пов’язаних із цими подіями", – зазначив Пател.
За його словами, демократична стійкість Республіки Корея під час періоду випробувань і відвертої невизначеності продовжує надихати.
Дипломат також висловив сподівання, що "демократична система та демократичний процес в Республіці Корея переможуть".
Він також наголосив на досягненнях у двосторонніх відносинах між Вашингтоном та Сеулом, наголосивши, що США продовжує працювати над їх розвитком.
"Ці зусилля, з нашої точки зору, є основою наших спільних цінностей, і ми вважаємо, що вони життєво важливі для процвітання та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні", – додав він.
3 грудня Юн Сок Йоль оголосив про введення воєнного стану. За його словами, він це зробив, аби "захистити вільну Республіку Корея від загрози комуністичних сил Північної Кореї". Пізніше президент скасував введення воєнного стану. Він зробив це після того, як такий крок не підтримав парламент країни, а під стінами будівлі, де проходило засідання, зібралися протестувальники.
Нагадаємо, південнокорейські опозиційні партії заявили, що подали клопотання про імпічмент Юн Сок Йоля. Також Кім Йон Хьон подав у відставку з поста міністра оборони та перепросив перед громадянами за свою роль в оголошенні воєнного стану.