Північна Корея, Росія та Китай спостерігають, як розгортається криза в ключового союзника США — Південній Кореї — CNN

Поділитися
Ці заворушення можуть мати значні наслідки в момент поглиблення геополітичних суперечностей в Азії, де і Північна Корея, і Китай посилюють свій союз з Росією.

Ніч політичних потрясінь у Південній Кореї підірвала стабільність у ключовому демократичному союзнику США, викликавши шок у всьому регіоні й Вашингтоні. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан ввечері 3 грудня несподіваним указом, який був скасований через кілька годин після того, як переважна більшість політичного спектру виступила проти того, що було розцінено як порушення демократичних принципів.

Цей крок, який, за словами Юна, був необхідний для "порятунку країни від антидержавних сил", що намагаються зруйнувати "конституційний порядок ліберальної демократії", був зустрінутий протестами в Сеулі й зростаючими закликами до відставки президента, зазначає Сімона Маккарті, старша репортерка відділу новин в CNN.

"Приголомшливий розвиток подій, схоже, застав Вашингтон зненацька. Це тривожна реальність для збройних сил Сполучених Штатів, які мають майже 30 тисяч військовослужбовців і найбільшу закордонну базу в Південній Кореї, що слугує стримуючим фактором проти войовничої Північної Кореї та противагою агресивному Китаю в стратегічно важливому регіоні", — пише репортерка.

Маккарті додає, що лідери в Пхеньяні, Пекіні та Москві, ймовірно, спостерігають за подіями в Сеулі з огляду на їхній потенціал підірвати ключовий осередок влади США в регіоні — і вся увага зараз прикута до Північної Кореї, яка, можливо, прагне використати політичний хаос на свою користь.

Американсько-південнокорейський альянс вже давно розглядається Росією та КНДР як наріжний камінь миру в регіоні, де Північна Корея продовжує загрожувати Південній Кореї та США своєю незаконною програмою озброєнь. Попри запевнення США, що альянс залишається "залізним", несподіваний крок Юна може послабити зростаюче японсько-південнокорейське партнерство, кажуть оглядачі.

"Будь-яка нестабільність у Південній Кореї має серйозні наслідки для нашої політики в Індо-Тихоокеанському регіоні", — сказав полковник США у відставці Седрік Лейтон.

Нагадаємо, південнокорейські опозиційні партії заявили, що подали клопотання про імпічмент Юн Сок Йоля. Якщо він подасть у відставку або буде усунутий з посади, прем'єр Хан Дак Су виконуватиме обов'язки лідера країни до проведення нових виборів протягом 60 днів.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі