У Байдена не геть упевнені, що Україна може перемогти, навіть з новою допомогою – Politico

Поділитися
У Байдена не геть упевнені, що Україна може перемогти, навіть з новою допомогою – Politico © Українські новини
Що говорять американські політики про пакет у 60 мільярдів доларів та перспективи України.

Незважаючи на витрачені на допомогу Україні час, політичний капітал і 60 мільярдів доларів, деякі чиновники адміністрації Байдена скептично ставляться до того, що Україні цього буде достатньо для перемоги у війні з Росією, яка триває більше двох років, пише Politico.

За даними трьох джерел, які побажали залишитися анонімними, динаміка бойових дій за останні кілька місяців сильно змінилася, частково через те, що Україні не вистачало зброї та боєприпасів, у той час як Конгрес обговорював дозвіл на надання додаткової допомоги. Протягом цього періоду Україна намагалася зберегти східну територію, хоча Росія також не досягла значних успіхів.

Росія зберігає перевагу в живій силі та озброєнні, відтак Україні знадобиться багато ресурсу, щоб повернути місяці й роки територіальних втрат. Офіційні особи США також ставлять під питання наявність власної тактики та пріоритетів України, особливо після того, як контрнаступ Києва провалився, що підірвало як матеріальні ресури, так і бойовий дух.

«Найближча мета — зупинити українські втрати та допомогти Україні відновити оберти та переломити хід на полі бою. Після цього мета – допомогти Україні почати повертати свою територію. Чи матимуть вони те, що їм потрібно для перемоги? Зрештою, так. Але це не гарантія, що так і буде. Військові операції набагато складніші за це», – сказав один із чиновників адміністрації.

На Капітолійському пагорбі законодавці також висловлюють занепокоєння щодо того, чи може додаткова кількість зброї, наданої США, призвести до перемоги України над Росією, чи цього достатньо лише для того, щоб тимчасово відбити вторгнення.

Відповідь має велике значення. Перемога над Росією означає, що Україна поверне більшу частину або всю свою територію після 10 років війни, останні два з яких пов’язані з повномаштабним вторгненням Путіна. Або ж їй вдасться лише трохи просунутись і втримати позиції, однак не вдасться повернути те, що захопила Росія.

Під час підписання пакету допомоги Україні в середу Байден наголосив, що Росія використовує свою армію для націлювання на цивільну інфраструктуру, наголосивши на необхідності посилити вогневу міць Києва.

«Вони вбили десятки тисяч українців, розбомбили лікарні… дитсадки, зерносховища, намагалися занурити Україну в холодну темну зиму», – сказав Байден.

Конгресмен Білл Кітінг, який зустрівся із Зеленським у Києві цього тижня, повторив занепокоєння, що Україні буде важко просуватися проти Росії.

«Певний час триватиме період, коли я не думаю, що варто очікувати на якісь серйозні зміни», — сказав він.

Речник Ради національної безпеки Джон Кірбі у вівторок натякнув, що Україна все ще не має повністю сформованого плану перемоги над Росією, хоча США будуть вести переговори, щоб допомогти його напрацювати.

«Ми зможемо обговорити з українцями те, якою є їхня довгострокова стратегія відсічі російської агресії, а потім адаптувати майбутні пакети для задоволення цих потреб», — сказав він журналістам на борту Air Force One.

Адміністрація Байдена довгий час стверджувала, що Київу належить вирішити, чим закінчити війну:  чи відкинувши російські війська до кордону 1991 року,  чи з вигідної позиції сідати за стіл переговорів.

Але президент України Володимир Зеленський наполягає на тому, що українці повинні воювати, поки Кримський півострів, східна територія Донбасу та інші частини країни не повернуться під контроль Києва. Ця позиція зобов’язує Сполучені Штати до набагато більш тривалого конфлікту без жодних гарантій, що Зеленський досягне своїх цілей.

«Існує багато дискусій про те, як виглядає переможний фінал для України на даний момент», – сказав один із представників  Демократичної партії Сенату.

Адміністрація Байдена скаржиться на те, що місяці обговорень у Конгресі позбавили Україну зброї, щоб дати відсіч Росії у вирішальні місяці війни.

«Цілком можливо, що Росія може досягти додаткових тактичних здобутків у найближчі тижні. Нам знадобиться деякий час, щоб вибратися з ями, яка утворилася за шість місяців затримки», — попередив у середу радник з національної безпеки Джейк Салліван.

Вартість найближчого пакету, який прямує до України, складає 1 мільярд доларів. Він включає, зокрема і ATACMS, які Київ давно хотів. Демократи та республіканці вважають, що майбутнє України набагато більше залежить від того, що Байден запропонує, ніж від суми в доларах.

«Адміністрація повинна передати високоякісну зброю, таку як ATACMS, щоб Україна могла схилити чашу терезів», – вважає член Комітету Палати представників у справах збройних сил Дон Бекон.

Представники адміністрації Байдена очікують, що 60 мільярдів доларів вистачить принаймні до кінця цього президентського терміну.

За шість місяців, які знадобилися Палаті представників під керівництвом республіканців, щоб передати допомогу Україні, старші члени команди Байдена — від директора ЦРУ Білла Бернса до міністра оборони Ллойда Остіна — стверджували, що без додаткових наступальних і оборонних засобів з боку заходу Україна програє війну вже цього року. Без такої підтримки найбільше, що Україна могла б зробити, це окопатися і захистити свої позиції, хоча США очікували, що краще оснащені російські війська врешті-решт продвинуться через ці лінії  і захоплять більше територій.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки в лютому Сенатор Марк Уорнер  не відповів на питання, чи вдастья Україні перемогти із допомогою, про яку на той момент йшлося. У свою чергу, голова Комітету з розвідки Сенату наголошував, що для України не існує жодного іншого способу в короткостроковій перспективі отримати необхідну їм зброю, амуніцію та інструменти, крім як зі Сполучених Штатів.

Європейські чиновники, які нещодавно схвалили 50 мільярдів євро економічної допомоги, висловили оптимізм щодо України та демократії в цілому після того, як американський пакет пройшов через обидві палати Конгресу.

«Російська загарбницька війна проти України кидає виклик світовому порядку та нашому способу життя. У такі часи вкрай важливо, щоб ми, як демократії зі спільними цінностями, об’єдналися проти авторитарних систем – як сьогодні, так і завтра», – написав у середу на X Андреас Міхаеліс, посол Німеччини у Вашингтоні .

Багато аналітиків конфлікту наполягають на тому, що дихотомія «виграти чи не програти» є надуманою. Про транш допомоги слід судити за тим, чи покращує він бойові та переговорні позиції України проти Росії, заявив Семюель Чарап з корпорації RAND.

«Важливо, що це може зменшити російський оптимізм щодо довгострокової гри і таким чином зробити Москву більш схильною до компромісу. Ми говоримо не про виграш чи програш, а про спектр більш або менш сприятливих умов для ендшпілю. Це дає українцям важливу перевагу для покращення цих умов», — зазначив він.

Білл Кітінг, який також є членом Комітету Палати представників у справах збройних сил і закордонних справ, сказав, що новий пакет допомоги підвищить моральний дух виснажених українських захисників.

«Тепер вони можуть повернутися на поле бою на більш рівних умовах», — сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі