"Це тупо і не по-американськи": Байден відреагував на заяви Трампа щодо НАТО та України

Поділитися
© скриншот видео Youtube
Він закликав Палату представників якомога швидше ухвалити допомогу Україні.

Президент США Джо Байден розкритикував колишнього президента Дональда Трампа за погрози дозволити Росії вторгнутися в країни-союзники по НАТО, водночас закликавши республіканців ухвалити рішення про нову допомогу Україні, пише Bloomberg.

«Заради Бога, це тупо, це ганебно, це небезпечно, це не по-американськи», — заявив Байден у вівторок у Білому домі, маючи на увазі коментарі Трампа.

Трамп — лідер республіканців на президентських виборах 2024 року — в суботу заявив, що НАТО було «розвалене» доки він не змусив членів Альянсу «заплатити». Він додав, що коли один з лідерів на невстановленому засіданні НАТО запитав, чи будуть США захищати їх, якщо вони порушуватимуть свої зобов'язання, він відповів, що скаже Росії робити з країнами, які не виконують свої зобов'язання, «що завгодно, чорт забирай».

«Коли він дивиться на НАТО, він не бачить альянс, який захищає Америку і світ. Він бачить захисний рекет», — сказав Байден у вівторок.

Трамп, який зробив ці коментарі на мітингу в Південній Кароліні, наступному штаті республіканських праймеріз, зробив свою популістську і більш ізоляціоністську зовнішньополітичну позицію ключовою частиною своєї платформи. Після вирішальних перемог в Айові, Нью-Гемпширі та Неваді Трамп наближається до номінації від Республіканської партії та реваншу з Байденом після 2020 року.

Байден також закликав спікера Палати представників Майка Джонсона негайно внести на розгляд законопроект про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95 мільярдів доларів.

«За республіканцями в Конгресі, які думають, що можуть виступати проти фінансування України і не нести за це відповідальності, спостерігає історія. Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута», — сказав Байден через кілька годин після того, як Сенат завершив виснажливе нічне засідання, ухваливши законопроект 70 голосами проти 29.

Президент США впевнений у тому, що законопроект Сенату пройде з великою перевагою, якщо його буде винесено на голосування в залі.

Проте, законодавство стикається з величезними перешкодами в контрольованій республіканцями Палаті представників, навіть в той час, коли Україна страждає через виснаження запасів, боротьбу між лідерами країни і триваючим російським наступом. Пакет, який був ухвалений після місяців затримок, включає 60 мільярдів доларів військової допомоги для України, а також фінансування Ізраїлю і Тайваню та гуманітарну допомогу для Гази.

Лідер меншості у Палат Представників Хакім Джеффріс у записці до колег-законодавців зазначив, що демократи Палати використають усі доступні законодавчі інструменти, щоб вивести всеосяжне законодавство про національну безпеку на фінішну пряму.

Джеффріс може спробувати винести законопроект на голосування за допомогою рідко використовуваної парламентської процедури, відомої як «петиція про звільнення» — винесення законопроекту з комітету на розгляд без звіту комітету шляхом «звільнення» комітету від подальшого розгляду законопроекту чи резолюції. Це стане можливим, якщо до демократів приєднається достатня кількість республіканців, які підтримують Україну. Для них це означатиме нехтування думкою власного партійного керівництва.

Лідери республіканців у Палаті представників вимагають, щоб Байден спочатку вжив заходів для скорочення нелегальної міграції до США, перш ніж виділяти будь-яку додаткову допомогу Україні.

«Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату», — заявив Джонсон, відхиливши законопроект Сенату через те, що він не містить заходів для вирішення прикордонної кризи.

Тривалий час обговорювана угода про посилення охорони кордону була виключена з пакету допомоги Сенату після спротиву Трампа, який висміяв компроміс, назвавши його «подарунком» демократам.

Деякі республіканці Сенату, які в принципі підтримують допомогу Україні, зокрема Ліндсі Грем та Маркуейн Маллін, підтримали висунуту Трампом на вихідних у дописі в соціальних мережах ідею, про те, що зовнішня допомога Україні та іншим країнам має надаватися у вигляді безвідсоткових позик без будь-яких планових виплат.

У понеділок увечері Маллін заявив журналістам, що він та інші сенатори обговорювали цю ідею з Трампом, і сказав, що це може бути частиною шляху для допомоги Україні, яка пройде через Палату представників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі