Ніккі Гейлі – сильна й наполеглива жінка, яка знайшла «вразливе місце в броні» Дональда Трампа. Це робить перегони республіканців за номінацію у кандидати в президенти США набагато цікавішими, якщо вона вирішить продовжувати мучити колишнього президента.
«Дональд Трамп погано реагує на жінок, які кидають йому виклик, ставлять під сумнів або насміхаються над ним. Вони пробуджують у ньому найгірше. Ніккі Гейлі робить все це і перетворила конкурс на висунення кандидатів від республіканців на щось, за чим варто поспостерігати. Гейлі знайшла вразливе місце в броні Трампа. Здається, вона насолоджується можливістю помучити його. Це може зробити наступні кілька тижнів набагато цікавішими, ніж будь-хто міг очікувати лише кілька днів тому – якщо вона продовжить в тому ж дусі», – пише The Washington Post.
Видання зазначає, що після того, як Гейлі вийшла на сцену в ніч праймеріз і заявила, що перегони після Нью-Гемпшира (де Трамп переміг) «далекі від завершення», Трамп відреагував, принизивши її пихатою, гнівною і часом незв'язною переможною промовою.
«У нього почалася істерика. Він ображав. Він робив те, що він робить. Але я знаю, що він так робить, коли не впевнений у собі. Я знаю, що він так робить, коли йому загрожує небезпека. А він повинен відчувати загрозу, без сумніву», – сказала Гейлі, яка продовжує наполягати на тому, що політики старші за 75 років повинні проходити тести на розумову компетентність – проводячи контраст між собою, 52-річною, і 77-річним Трампом, а також 81-річним Джо Байденом.
Гейлі також критикує небажання Трампа дебатувати зі своїми суперниками-республіканцями. Понад усе вона хоче зустрітися з колишнім президентом віч-на-віч.
«Давай, Дональде. Подивимося, на що ти здатен», – сказала вона, дражнячи його спокійним голосом і з посмішкою на обличчі, після чого її коментарі стали вірусними.
The Washington Post зазначає, що Гейлі не перша жінка, яка зачепила Трампа за живе.
«Він не любить сильних і наполегливих жінок, особливо його дратують ті, які не виявляють до нього належної поваги і шани. Він зривається – і іноді розплачується за це», пише WP, згадуючи конфлікти Трампа з Е. Джин Керролл (26 січня суд присудив їй 83,3 млн доларів відшкодування за наклепницькі коментарі Трампа), Гілларі Клінтон, ведучою Fox News Меґін Келлі та колишньою конгресвумен Ліз Чейні.
Трамп вийшов з перших двох номінаційних конкурсів з сильною позицією і обурений тим, що Гейлі не відмовилася від участі в них, як це зробили всі його суперники-чоловіки. Хоча він отримав більшість голосів в обох штатах, понад 40% виборців заявили, що віддають перевагу комусь іншому. Гейлі бачить у цьому вагому причину для продовження боротьби.
Тепер Гейлі – бігунка на довгу дистанцію, хоча ніхто не знає, чи надовго це. Тиск на Гейлі, щоб вона вийшла з перегонів, чиниться з різних боків. Навіть Національний комітет Республіканської партії, який нібито є нейтральним у боротьбі за висунення кандидатів, намагався переконати її піти, хоча ця зухвала ідея, схоже, швидко розвіялася.
Долю президентських виборів частково вирішуватимуть виборці передмістя в півдюжині штатів. Гейлі може говорити від імені приміських республіканців і незалежних, особливо жінок, голосів яких Трамп потребуватиме на загальних виборах.
«Але що вона зробить з цією можливістю? Це велике питання. Чи піде вона ва-банк, атакуючи Трампа? Вона поки що вагається, наносячи побіжні удари, але не вдаючись до рішучої і тривалої критики. Чи продовжить вона зосереджуватися на очевидних слабкостях Трампа: його хвалькуватості та переповненому невдоволенням посланні, як на недостатньому для перемоги на загальних виборах? Чи візьме вона свої коментарі в Північному Чарльстоні і перетворить їх на ширший меседж? Чи продовжить Гейлі свою нещодавню критику, чи повернеться до більш обережного і виваженого кандидата, яким вона була в попередні місяці? Трамп дав Гейлі можливість для маневру. Як далеко вона зайде, залежить від неї самої», – резюмує WP.
Нагадаємо, загальноамериканське опитування Reuters/Ipsos показало, що Дональд Трамп випереджає Джо Байдена з результатом 40% проти 34%, а решта опитаних або не впевнені у своєму виборів, або планують голосувати за когось іншого, або ні за кого.