Трамп відновив фінансування програми відстеження масових викрадень дітей в Україні

Поділитися
Трамп відновив фінансування програми відстеження масових викрадень дітей в Україні © Могильовське обласне управління МНС
Але ненадовго.

Адміністрація Трампа тимчасово відновила фінансування ініціативи США, яка документувала ймовірні військові злочини Росії, повідомляє The Washington Post з посиланням на повідомлення американських посадовців та їхніх помічників в Конгресі.

Йдеться про програму Conflict Observatory, яка за допомогою супутникових знімків, біометричних даних та цифрових криміналістичних інструментів відстежувала масову депортацію українських дітей на окуповані території.

Зібрані дані стали підґрунтям для низки кримінальних справ, зокрема для історичного ордера Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна.

Раніше рішення адміністрації Трампа заблокувало передачу зібраних доказів до органів, що ведуть розслідування, включно з МКС.

Conflict Observatory відстежувала особи та місця перебування тисяч викрадених українських дітей, які, ймовірно, перебувають у Росії або на окупованих Росією територіях.

Згідно з інформацією, відновлене фінансування діятиме шість тижнів, що дозволить програмі завершити передачу своєї бази даних до правоохоронних органів ЄС, зокрема EUROPOL, для подальшого переслідування винних у злочинах.

Ініціативу фінансував Держдепартамент США, а реалізовувала Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету.

Вона стала однією з тисяч програм, які були закриті за розпорядженням посадовця адміністрації Трампа Пітера Марокко та урядової структури DOGE Service, яку очолює мільярдер Ілон Маск і яка займається скороченням державних витрат.

Конгресмен Грег Лендзман, який очолював заклик до адміністрації Трампа про відновлення програми, заявив:
"Скасування цієї програми ніколи не повинно було відбутися, але я радий, що Держдепартамент змінив свою думку.
Це показує, що двопартійний тиск змусив адміністрацію переглянути рішення, але цього все ще недостатньо".

Проблема викрадених українських дітей є важливою в контексті дипломатичних зусиль адміністрації Трампа щодо завершення війни.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що повернення викрадених дітей та відповідальність винних мають бути частиною будь-якої мирної угоди.

Секретар Держдепу Марко Рубіо зазначив, що це питання стане ключовим у перемовинах щодо припинення війни.

Але раніше адміністрація Трампа ухвалила рішення про вихід США з міжнародної групи, що займається розслідуванням воєнних злочинів представників РФ, Білорусі, Північної Кореї та Ірану.

Закриття Conflict Observatory викликало обурення не лише серед демократів, а й серед союзників Трампа, зокрема консервативних християнських організацій, які закликали адміністрацію переглянути своє рішення:
"Викрадення дітей зачіпає моральні почуття, і я сподіваюся, що це допоможе розбудити американське суспільство щодо жахів російського вторгнення", — заявив Галєн Кері, віцепрезидент Національної асоціації євангелістів США.

У 2023 році судді МКС видали ордер на арешт Путіна та уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львовой-Бєловой, визнавши їх відповідальними за воєнні злочини, зокрема незаконну депортацію дітей.

Фактичне припинення роботи Conflict Observatory сприйняли як ще один крок адміністрації Трампа, що свідчить про скептицизм щодо України.

Згідно з даними офіційного Києва, примусове вивезення дітей до Росії має на меті знищення їхньої національної ідентичності та примусову русифікацію.

База даних Conflict Observatory містить детальні досьє, світлини та інформацію про дітей, яких російські родини взяли під опіку чи удочерили або всиновили.

Що стоїть за рішенням США згорнути підтримку Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, яка, зокрема, документувала злочини проти українських дітей, і як це вплине на їх повернення з Росії? Чому кількість депортованих дітей зростає, але цифра у 19 546 не змінюється? Як росія легалізує викрадення під прикриттям опіки, і що має містити справжня мирна угода?
Про це експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська розповіла Аллі Котляр у інтерв’ю "Україна має вимагати не лише повернення дітей, а й покарання винних".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Анатолий Медведовский
3 Листопада 2020, 21:04
Принятие законопроекта № 4304 как закона не обеспечит выполнение решения Конституционного Суда Украины в части требования не вмешательства органов исполнительной власти в контроль судебной ветви власти по крайней мере ещё 2 месяца, которые предоставляются Кабинету Министров для разработки и внесения предложений по соответствующему изменению положений Закона о предотвращении коррупции и УК Украины. А между тем в ВРУ ранее уже зарегистрированы поданные в основном депутатами фракции "Батькивщина" законопроекты №№ 4292, 4293 и 4307, которые в случае принятия сразу бы решили все проблемы, так как учитывают претензии КСУ и восстанавливают систему е-деклараций для всех, кому это положено по Закону о предотвращении коррупции.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі