Росія оприлюднює списки викрадених українських дітей на сайтах з усиновлення — FT

Поділитися
Росія оприлюднює списки викрадених українських дітей на сайтах з усиновлення — FT © Getty Images
FT встановила місцезнаходження чотирьох зниклих безвісти українських дітей в Росії.

Українські діти, які були викрадені й вивезені до Росії в перші місяці російського вторгнення 2022 року, були віддані владою на всиновлення, як показало розслідування Financial Times. Використовуючи інструменти розпізнавання зображень і публічні записи, а також інтерв'ю з українськими чиновниками та родичами дітей, FT ідентифікувала та знайшла чотирьох українських дітей на пов'язаному з російським урядом веб-сайті з усиновлення usynovite.ru.

Отримані дані доповнюють зростаючу кількість доказів, які, на думку Міжнародного кримінального суду, українських урядовців та правових експертів, вказують на воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні Росією.

Одна дитина представлена на сайті з новим російським ім'ям та іншим віком, які відрізняються від українських державних документів. Інша дитина показана з російською версією свого українського імені. Про українське походження жодного з дітей не згадується.

FT підтвердила особи дітей за допомогою українського Центру захисту прав дитини, державного органу. Центр очікує на подальше підтвердження щодо ще двох дітей, які, на думку FT, є українцями.

"Діти були викрадені з державних інтернатів і розлучені зі своїми опікунами та родичами в містах південних і східних областей України, які потрапили під контроль російської армії у 2022 році. Вік дітей — від восьми до 15 років", — йдеться в розслідуванні газети.

Діти, яких розшукала FT й чиї особи разом з родинами підтвердила українська влада, опинилися в Тульській області під Москвою і в Оренбурзькій області недалеко від казахського кордону. Сімнадцять інших збігів, виявлених FT на сайті з усиновлення, підтвердили, що це також були українські діти з дитячого будинку в Херсоні.

Крім того, Путін підписав укази, що дозволяють прискорити надання російського громадянства українським дітям, вивезеним до Росії. Згідно з оцінками української влади, майже 20 тисяч дітей були примусово вивезені з окупованих територій до Росії з початку її повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року; багато тисяч дітей досі вважаються зниклими безвісти.

Батьки та родичі чотирьох дітей, яких вдалося розшукати FT, відмовилися детально розповідати про їхню ситуацію, посилаючись на побоювання, що Москва може перешкодити поверненню дітей додому.

Але інші сім'ї, чиї діти були насильно вивезені в Росію і повернулися в Україну, розповіли про жахливий досвід, який вони пережили під час перебування в цій країні. Москва дозволила деяким дітям повернутися в Україну, якщо їхні родичі або опікуни приїдуть за ними в Росію.

Вони розповіли, що дітей змушували дивитися і цитувати кремлівську пропаганду, утримували проти їхньої волі, не дозволяли зв'язуватися з родичами і примушували приймати російські документи. Багато хто описував словесні та фізичні знущання з боку російських дітей та деяких вихователів.

Нагадаємо, що МКС видав ордери на арешт Владіміра Путіна та уповноважену з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Наразі обох звинувачують у депортації українських дітей і незаконному їх вивезенні з тимчасово окупованих територій нашої держави в Росію "щонайменше від 24 лютого 2022 року".  Для чого Росія викрадає українських дітей пише Віталій Огієнко у статті "Як пояснити викрадення українських дітей?"

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі