Трамп розгромив суперників-республіканців за півроку до праймеріз – NYT

Інфографіка
Поділитися
Трамп розгромив суперників-республіканців за півроку до праймеріз – NYT © Getty Images
Колишній президент Дональд Трамп лідирує майже в усіх категоріях і регіонах

Колишній президент Дональд Трамп випереджає своїх суперників у боротьбі за номінацію на посаду президента США від Республіканської партії, випереджаючи свого найближчого суперника, губернатора Флориди Рона ДеСантіса, на 37% по всій країні. Про це свідчать результати першого опитування New York Times та Сієнського коледжу, проведеного у рамках кампанії 2024 року серед ймовірних республіканських виборців.

Результати відповідей на питання «Якби вибори кандидата в президенти від Республіканської партії відбувалися сьогодні, за якого кандидата ви б найімовірніше проголосували?» Кандидати, які набрали менше 1%, не вказані. За даними опитування New York Times/Сієнського коледжу, проведеного 23-27 липня 2023 року серед ймовірного електорату на республіканських праймеріз.
Результати відповідей на питання «Якби вибори кандидата в президенти від Республіканської партії відбувалися сьогодні, за якого кандидата ви б найімовірніше проголосували?» Кандидати, які набрали менше 1%, не вказані. За даними опитування New York Times/Сієнського коледжу, проведеного 23-27 липня 2023 року серед ймовірного електорату на республіканських праймеріз.

Загалом пан Трамп випередив пана Десантіса з результатом 54% проти 17%. Жоден інший кандидат не перевищив 3% підтримки в опитуванні.

Трамп має вирішальну перевагу майже в кожній демографічній групі і регіоні та в кожному ідеологічному крилі партії, оскільки виборці-республіканці відкинули занепокоєння щодо посилення його юридичних проблем. Він лідирує з великим відривом серед чоловіків і жінок, молодих і старших виборців, поміркованих і консерваторів, тих, хто ходив до коледжу, і тих, хто не ходив, а також у містах, передмістях і сільській місцевості.

Опитування показує, що деякі з центральних аргументів кампанії пана ДеСантіса – про те, що він має більше шансів бути обраним, ніж пан Трамп, і що він буде більш ефективним урядовцем – поки що не змогли переконати виборців. 

За цими однобокими показниками були й інші зловісні ознаки для пана ДеСантіса. Він показав найгірші результати серед деяких з найбільших і найвпливовіших виборчих округів Республіканської партії. Він отримав лише 9% підтримки серед виборців віком від 65 років і 13% серед тих, хто не має вищої освіти. Республіканці, які називають себе «дуже консервативними», віддали перевагу пану Трампу з різницею в 50% – 65% проти 15%.

Проте, окрім пана ДеСантіса, не з'явилося жодного іншого серйозного суперника Трампа. Колишній віце-президент Майк Пенс, колишній посол США в ООН Ніккі Гейлі та сенатор Тім Скотт з Південної Кароліни набрали по 3% підтримки. Кріс Крісті, колишній губернатор Нью-Джерсі, і Вівек Рамасвамі, підприємець, отримали підтримку лише 2% опитаних.

Але навіть якби всі ці кандидати зникли і пан ДеСантіс вийшов би на гіпотетичну гонку один на один з паном Трампом, він все одно програв би з перевагою два до одного – 62% проти 31%, як показало опитування. 

Опитування було проведене менш ніж за шість місяців до перших праймеріз 2024 року і до єдиних дебатів. В епоху американської політики, яка характеризується нестабільністю, юридичні проблеми пана Трампа – його судові процеси загрожують збігтися з сезоном праймеріз – є особливо непередбачуваним фактором.

Однак наразі пан Трамп, схоже, відповідає як похмурим настроям республіканського електорату, 89% якого вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, так і прагненню республіканців дати бій демократам.

Антитрампівська фракція республіканського електорату, схоже, коливається біля кожного четвертого виборця Республіканської партії, що навряд чи достатньо, щоб скинути його з трону. Лише 19% виборців вважають, що поведінка пана Трампа після його поразки на виборах 2020 року загрожує американській демократії. І лише 17% вважають, що колишній президент скоїв серйозні федеральні злочини, незважаючи на те, що федеральне велике журі висунуло йому звинувачення в неналежному поводженні з секретними документами та в отриманні так званого «цільового листа» в окремій справі про втручання у вибори, яку веде офіс спеціального радника Джека Сміта.

Про ключові моменти американських виборів та шанси заявлених кандидатів на перемогу пише Надзвичайний та Повноважний Посол Олег Шамшур у статті «Фактор Трампа: чи має шанс експрезидент США перемогти Байдена?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі