Новий президент США Дональд Трамп планує виконати свою обіцянку щодо запровадження тарифів проти Канади та Мексики в суботу, 1 лютого, заявила прессекретар Білого дому Керолайн Левітт, повідомляє Reuters.
На своєму першому брифінгу в Білому домі у вівторок, 29 січня, Левітт розповіла журналістам, що Трамп також “дуже серйозно” розглядає можливість запровадження нових тарифів проти Китаю.
Після вступу на посаду минулого тижня Трамп встановив 1 лютого як “крайній термін” для запровадження 25% тарифів на імпорт з Мексики та Канади, якщо ці країни не зупинять потоки нелегальних мігрантів і фентанілу до США. Він також пригрозив, що запровадить 10% мита на китайські товари через роль Китаю в торгівлі фентанілом.
Відповідаючи на запитання про суботній” дедлайн” для Канади та Мексики, Левітт підтвердила, що Трамп не відмовлявся від своїх намірів.
“Президент зробив конкретні заяви щодо Канади та Мексики, коли йдеться про те, чого він очікує від них з погляду безпеки кордонів”, - додала вона.
Левітт не уточнила, яких саме дій мають вжити Канада, Мексика та Китай, щоб запобігти запровадженню тарифів. Трамп, який уперше пригрозив каральними митами наприкінці листопада минулого року, заявляв, що тарифи діятимуть доти, доки не зупиняться потоки нелегальних мігрантів і фентанілу.
Ставки в тарифних погрозах Трампа проти Мексики, Канади та Китаю (трьох найбільших торговельних партнерів США, на яких припадає понад 2,1 трильйона доларів річного імпорту та експорту), високі.
Тарифи стали орієнтиром економічного порядку денного Трампа на другий термін у Білому домі. Канада вже попередила, що може запровадити заходи у відповідь, якщо президент США реалізує свої погрози.
Деякі економісти вважають, що негативні наслідки потенційних тарифів здебільшого відчують саме споживачі та скептично ставляться до планів Трампа, вважаючи потенційні тарифи неефективним способом для урядів збирати гроші та сприяти економічному розвитку.
У центрі економічної політики Трампа — прагматизм, масштабне зниження податків, дерегуляція, підтримка корпорацій і торговельний протекціонізм. Доктор економічних наук Володимир Корнєєв у статті “Трамп-2025. Чи настане "золота доба" для американської економіки?" розмірковував, як такі амбітні цілі нового президента США вплинуть на економіку та фінанси Штатів, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю.