Команда колишнього лідера США Дональда Трампа прогнозує, що він може офіційно отримати номінацію кандидата у президенти від Республіканської партії на виборах 2024 року до 19 березня, враховуючи його лідерство в опитуваннях у штатах, які голосуватимуть першими. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова представника штабу Трампа.
Команда експрезидента вважає, що Трамп може зібрати підтримку 1 478 делегатів на той час, спираючись на результати опитувань.
Цього буде більш ніж достатньо, щоб отримати більшість із 2429 делегатів, які обиратимуть кандидата на Національному з'їзді Республіканської партії, що відбудеться в липні в Мілуокі.
Під час республіканських президентських праймеріз у 2016 році Трамп формально набрав необхідну для номінації підтримку делегатів лише наприкінці травня.
Колишній президент США впевнено лідирує серед республіканських конкурентів напередодні виборів у 2024 році. Згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, проведеним минулого тижня, 61% республіканців проголосують за Трампа на праймеріз.
Губернатор Флориди Рон ДеСантіс і колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Хейлі, його найсильніші суперники, мають підтримку 11% респондентів, які ідентифікували себе як республіканці.
І Хейлі, і ДеСантіс показали значно кращі результати в деяких опитуваннях на рівні штатів, хоча жоден із конкурентів не наблизився до того, щоб випередити Трампа.
Раніше повідомлялося, що Трамп випередив Байдена у передвиборчому опитуванні WSJ. Якщо Трамп повернеться на посаду президента США і спробує припинити або різко скоротити військову, економічну та гуманітарну підтримку України з боку Штатів, про що він вже говорив, Київ буде не єдиною стороною, яка постраждає. До виборів 2024 року необхідно докласти зусиль, щоб поставити Україну в найкращу можливу позицію для того, щоб вона могла витримати все, що може зробити Трамп після обрання, писало раніше видання WP.
Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної “У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати”.