США запровадили санкції проти компаній Китаю, Туреччини та ОАЕ за торгівлю з Росією

Поділитися
Нові обмеження спрямовані на блокування потоку товарів до РФ, які можуть бути використані для підтримки її військової промисловості.

Міністерство фінансів і Державний департамент США оголосили про санкції проти понад 250 компаній і фізичних осіб у Китаї, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах за торгівлю з РФ. Про це повідомляє Bloomberg.

Заходи спрямовані проти того, що американські відомства називають російською мережею закупівель - низки компаній, які допомагають Росії забезпечувати себе новітніми технологіями та зброєю всупереч американським санкціям та експортному контролю. США та їхні союзники намагаються не допустити потрапляння таких товарів на російський ринок.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що нові санкції продовжать тиснути на постачальників і мережі з третіх країн, які надають Росії ресурси, вкрай необхідні їй для нарощування і підтримки своєї військово-промислової бази.

Міністерство фінансів США повідомило, що запроваджує санкції проти мережі з чотирьох юридичних і дев'яти фізичних осіб, які діють у Китаї, Гонконгу і Пакистані, забезпечуючи Росію зброєю і технологіями китайського виробництва, в тому числі продаючи російським клієнтам обладнання для виробництва напівпровідників на мільйони доларів, а також безпілотники і супутні компоненти до них. Мережа пов'язана з громадянином Китаю Ху Сяосюнем і його приватною компанією Jarvis HK Co. Ltd.

Кілька фізичних і юридичних осіб Туреччини потрапили під санкції за постачання до РФ таких компонентів, як кулькові підшипники, електронні інтегральні схеми і навігаційні прилади. Ці товари використовуються для підтримки роботи російської військової машини, пояснили у Мінфіні Штатів.

Кілька компаній, що базуються в ОАЕ, потрапили під санкції за продаж авіаційних запчастин та обладнання російським фірмам. Мінфін США запровадив санкції проти громадянина Південної Кореї Донгджин Лі, якого звинуватили в тому, що він діяв як агент із закупівель для російської фірми, що потрапила під санкції. Міністерство також запровадило санкції проти швейцарської компанії з виробництва електроніки Thamestone SA, яка, за даними США, відправляла важливі компоненти до Росії. Сінгапурська компанія Micro Electronics Technologies PTE LTD також потрапила під санкції разом з кількома російськими фірмами.

Крім того, Державний департамент запровадив санкції проти кількох судноплавних компаній, які допомагали переправляти боєприпаси з Північної Кореї до Росії.

Під санкції потрапили російські бізнесмени Іван Таврін та пов'язані з ним компанії, а також Владіслав Свіблов, підконтрольні йому золотодобувний холдинг Highland Gold та компанія Fortiana Holdings Limited. 

Також США запровадили обмеження проти підприємств російського військово-промислового комплексу, таких як "Завод імені Дегтярьова", електромеханічний завод "Купол", Пермський пороховий завод і Новосибірський патронний завод.

РФ стала світовим лідером з-поміж країн, проти яких запроваджені міжнародні санкції. Втім, лазівки, які дають змогу Росії їх обходити, і залишаються, і знаходяться. Цивільні технології швидко адаптуються під воєнні потреби країни-терористки, а тривалий процес удосконалення санкцій та обмежень, вочевидь, не встигає за цими змінами. Як працює російський «паралельний імпорт», завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, розповідав Олександр Лємєнов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі