ЄС погодився пом’якшити санкції щодо тіньового флоту Росії – Reuters

Поділитися
ЄС погодився пом’якшити санкції щодо тіньового флоту Росії – Reuters © Die Welt
Із проекту 12-го пакету санкцій зникла заборона на продаж росіянам танкерів 

Країни Європейського Союзу близькі до узгодження запропонованого 12-го пакету санкцій проти Росії. Його основні компоненти – заборона алмазів російського походження та нові заходи щодо припинення потоку російської нафти, який обходить існуючі санкції та обмеження верхнього ліміту ціни, встановленого «Великою Сімкою».  

Текст включає більш жорсткі заходи щодо того, як довести, що російська нафта продається за ціною, нижчою за граничну, але один елемент, спрямований на запобігання збільшенню так званого «тіньового флоту» Росії, був пом'якшений, повідомили Reuters люди, знайомі з цим питанням.

Агентство зазначає, що спочатку Єврокомісія хотіла заборонити продаж старих танкерів російським компаніям або для їх використання в Росії, а також компаніям, які можуть використовувати танкери для обходу верхньої межі цін на нафту, встановленої G7. Але це положення було знято. Одне з джерел повідомило, що середземноморські країни з потужними судноплавними компаніями занепокоєні тим, що ці заходи можуть поставити їх у невигідне конкурентне становище.

В останньому проекті санкцій судноплавні компанії тепер повинні лише «звітувати» про такі продажі.

Чиновники з країн-членів ЄС зустрічаються ввечері 11 грудня та, як очікується, внесуть подальші зміни в текст, але не суттєві, повідомили джерела.

«Я думаю, що ми маємо більш-менш стабільний текст», – сказав один з них.

За даними джерел Reuters, була доопрацьована стаття «Застереження щодо Росії», в якій скоротили перелік товарів подвійного призначення – більшість країн ЄС заявили, що початкові митні коди були занадто широкими і зашкодили б їхній світовій торгівлі.

Згідно із запропонованим пакетом, компанії ЄС повинні будуть змусити своїх контрагентів підписати контракти, що забороняють реекспорт до Росії. За словами джерел, стаття буде застосовуватися до вже існуючих контрактів з поетапним переходом.

В останньому робочому проекті також скасовано вимогу про попередній дозвіл держав-членів на «будь-який переказ коштів» російською компанією або громадянином Росії, який проживає в Росії, за межі ЄС. Замість цього банки та російські юридичні або фізичні особи повинні будуть повідомляти відповідні національні регуляторні органи ЄС про перекази щонайменше 100 тис. євро, та повідомлятимуть про них виконавчу владу ЄС.

Нагадаємо, лідери країн G7 6 грудня погодилися запровадити із січня 2024 року пряму заборону на імпорт російських алмазів, одночасно запровадивши систему їх відстеження. 

Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти пояснюють Артем Куюн та Іван Марченков у статті «Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі